Roca w Polsce

PL-jump-the-gap-new-17-th

Roca organizuje siódmą edycję międzynarodowego konkursu jumpthegap dla młodych projektantów i architektów. Do 15 marca 2017 można rejestrować swój udział na stronie jumpthegap.net. Ten międzynarodowy konkurs na nowatorskie produkty i rozwiązania przestrzeni i funkcji łazienki jest dla adeptów zawodu płaszczyzną do zaprezentowania swoich innowacyjnych pomysłów.

Głównym celem konkursu jest wspieranie młodych, utalentowanych designerów z całego świata i pomoc w zdobyciu międzynarodowego uznania. Tegoroczna edycja jumpthegap zbiega się z obchodami setnej rocznicy powstania firmy Roca. W tym roku znacznie wzrosła wartość nagród, w każdej kategorii (dla profesjonalistów i studentów) będzie wynosić 10 000 euro. Fundacja We are Water ufundowała nagrodę specjalną o wartości 6 000 euro.

Projekty można zgłaszać do 19 kwietnia 2017, w maju zostanie ogłoszona lista laureatów. Zwycięzca zostanie wyłoniony w czerwcu, a uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w drugiej połowie roku.

Tak jak w poprzednich latach, w skład jury konkursu wchodzą wybitni przedstawiciele świata architektury i wzornictwa. Przewodniczącym jury jest Patrik Schumacher, dyrektor Zaha Hadid Architects. Członkowie jury:

Benedetta Tagliabue (Włochy), dyrektor EMBT Miralles Tagliabue i przewodnicząca drugiej edycji jumpthegap,

Ma Yansong (Chiny), laureat nagrody „Young Global Leaders" (YGL) w 2014 roku, przewodniczący jury szóstej edycji jumpthegap,

Vladimir Pirojkov (Rosja), przewodniczący Centrum Innowacji i Wzornictwa Przemysłowego; Anjali Srinivasan (Indie), dyrektor studia ChoChoMa i zwyciężczyni Swarovski Designer of the Future Award,

Valentin Vodev (Bułgaria), projektant i założyciel Vodev Studio,

Josep Congost (Hiszpania), Design and Innovation Director w firmie Roca,

Weź udział w międzynarodowym konkursie dla architektów i projektantów!

Jeszcze do 15 marca 2017 roku zarejestruj się na stronie www.jumpthegap.net