Aktualności o produktach

spa-roca-big-thu.jpg

Uwzględniając różnorodne potrzeby konsumentów, Roca oferuje innowacyjne systemy hydromasażu ROCA EFFECTS, stanowiące nowe podejście do terapii wodą. Łączą one doświadczenie tradycyjnych technik relaksacyjnych  z profesjonalną fizjoterapią. Roca EFFECTS to trzy programy dzięki którym można kompleksowo zadbać o ciało i kondycję. Systemy są  bardzo łatwe w obsłudze. Aby uruchomić jeden z trzech programów wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk.

 

Skin Beauty – program pielęgnacyjny na co dzień

Hydromasaż doceniają nie tylko sportowcy czy gwiazdy, których nienagannych wizerunek nierozerwalnie wiąże się z wykonywanym fachem, lecz także wiele osób niezwiązanych z show-biznesem, przywiązujących wagę do dbania o swoje ciało i zdrowie. Jednak to pozytywna opinia tych pierwszych o danym rozwiązaniu, które musi sprostać ich wcale niemałym oczekiwaniom, jest jego najlepszą rekomendacją. – Godziny poświęcone na przygotowania do pokazu i sam występ odciskają piętno na moim ciele – poszarzała cera, podkrążone oczy, opuchnięte nogi... Program Skin Beauty ROCA przywraca mu witalność, działa na nie jak kojący kompres – tłumaczy Magdalena Pierzynowska, zawodowo zajmująca się modelingiem.

Zadaniem hydromasażu Skin Beauty, który trwa 15 minut, jest przede wszystkim modelowanie sylwetki i polepszenie jakości skóry, aby stała się gładka, doskonale nawilżona i zdolna do przyswajania większej ilości tlenu. Program usuwa obumarły naskórek, a poprzez otwarcie porów przyśpiesza jego regenerację, ułatwiając wprowadzenie substancji odżywczych, pielęgnacyjnych czy leczniczych. Zaczyna się od masażu wodnego o narastającej sile, który rozluźnia mięśnie. Następnie załącza się masaż powietrzny z ozonowaniem, który poprawia ukrwienie skóry, napina ją i ujędrnia, przynosząc trwały efekt spłycenia zmarszczek, redukcji cellulitu oraz zmniejszenia rozstępów. Dodatkowo działanie hydromasażu wspierane jest przez oświetlenie, które początkowo przechodzi od łagodnego fioletu do pobudzającej czerwieni. W kolejnym etapie kąpiel perełkowa (masaż powietrzny) przechodzi w tryb modulowany. Oświetlenie zmienia wtedy kolor na żółty o działaniu witalizującym. Na koniec oba rodzaje masażu wchodzą w tryb stały, a barwa światła staje się niebieska, co sprzyja z kolei odprężeniu.

 

Pro Relaxation – znajdź swój wewnętrzny spokój

Każdy, kto chce odnaleźć swój wewnętrzny spokój, powinien natomiast zwrócić uwagę na program Pro Relaxation. – Mnóstwo czasu poświęcam na treningi siłowe, sport jest nieodłączną częścią mojego życia. Jestem ponadto trenerem indywidualnym, co pochłania także moją energię. Zawody fitness są nie tylko wykańczające dla mojego ciała, lecz także stresujące, dlatego wracając do domu z medalem w ręku chce wyciszyć myśli, uspokoić ciało, daje mi to właśnie hydromasaż Pro Relaxation. Czas na relaks to podstawa każdej aktywności fizycznej – opowiada Joanna Kaczyńska, dwukrotna mistrzyni Polski w kategorii Fitness Bikini z roku 2013 i 2014 oraz psycholog kliniczny.

Taka 10-minutowa stymulująca kąpiel przywraca harmonię ciała i umysłu. Pierwszym etapem programu jest masaż powietrzny o stałej, wysokiej intensywności. Po chwili jego działanie zostaje wzmocnione silnym masażem wodnym. W efekcie tego napięte mięśnie rozluźniają się. Natomiast dzięki niebieskiemu oświetleniu umysł wchodzi w stan głębokiej relaksacji. Następnie masaż wodny ustaje, a kąpiel perełkowa przechodzi w tryb modulowany, stając się mniej intensywna. Światło staje się zielone, co pomaga odzyskać wewnętrzną harmonię i równowagę. Później uruchamia się rozluźniający masaż wodny, który zanika wraz ze zmianą światła na barwę żółtą o działaniu witalizującym. Na koniec hydromasaż wodny i powietrzny wchodzą w tryb stały. Towarzyszy im pomarańczowe oświetlenie, które przywraca chęć do życia po wyjściu z kąpieli.

 

Body Regeneration – obowiązkowy punkt programu szkoleniowego

Szybki powrót do sił witalnych i odzyskanie sprawności mięśni i stawów zapewni nam natomiast program Body Regeneration. – Intensywne przygotowania do startu w zawodach i same zawody żeglarskie wymagają ode mnie wielu wyrzeczeń. Chociaż smak wygranej w dużej mierze rekompensuje poniesione trudy i wszelkie niedogodności, to wyczerpane ciało nie wróci szybko do pełni formy bez kompleksowej regeneracji. Tylko odpowiednia kondycja fizyczna jest bowiem gwarancją uczestnictwa i sukcesów w kolejnych starciach pod żaglami. Dlatego Body Regeneration to obowiązkowy punkt mojego programu treningowego – mówi Piotr Tarnacki, wielokrotny żeglarski mistrz świata w klasie Micro.

Program rozpoczyna się modulowanym masażem powietrznym oraz wodnym o średnim natężeniu. Towarzyszy im czerwone światło, które ma pobudzić organizm do intensywnej regeneracji. Następne rośnie siła obu masaży, a wodny przechodzi dodatkowo w tryb pulsacyjny, który doskonale imituje ruchy masażysty. Różnobarwne, szybko zmieniające się oświetlenie pobudza krążenie krwi. Po krótkim seansie przychodzi czas na łagodne zmiany kolorystyczne, które ułatwiają rozluźnienie mięśni. Gdy światło przybiera przywracający siły witalne kolor żółty, masaż wchodzi w tryb sinusoidalny, a siła masażu wodnego zostaje ustalona na wysokim poziomie. Na koniec światło przybiera odcień energetyzującej pomarańczy.

 

Nieoceniony eliksir witalności

Woda – co ciekawego może się kryć w tej substancji? Mamy z nią kontakt każdego dnia, gdy delektujemy się smakiem porannej kawy, zmywamy naczynia po obiedzie czy oddajemy się rytuałowi wieczornej kąpieli. Szczególnie miłe skojarzenia przewodzi ta ostatnia czynność. Przecież już od starożytności docenia się lecznicze właściwości kąpieli wodnych, rosną w siłę coraz bardziej uświadomione techniki hydroterapii, czyli wodolecznictwa. Przez lata na znaczeniu zyskują zatem termy, łaźnie, sauny, sanatoria czy gabinety SPA, w których po dzień dzisiejszy wykorzystuje się ten surowiec na wiele sposobów.

Początkowo tego typu placówki odwiedzały wyłącznie elity: gwiazdy sportu, filmu, muzyki czy modelingu. Z czasem w rozkoszach odnowy biologicznej zasmakowali niemal wszyscy. Dziś za sprawą innowacyjnych wanien z hydromasażem to luksus dostępny na wyciągnięcie ręki. Możemy zdecydować się np. na atrakcyjną, prostokątną wannę z serii ROCA Genova o subtelnej zadbanej niecce z wyprofilowanymi półkami pod łokcie bądź wannę narożną z kolekcji Nicole o oryginalnym wzornictwie, która nie zajmuje dużo miejsca, a jest przy tym przestronna i komfortowa.

Skrót SPA ma swój rodowód w łacińskim słowie „sanus per aquam”, który oznacza „zdrowie przez wodę”. Współcześnie nie trzeba już przemierzać wielu kilometrów, aby dotrzeć do lecznicy. Wystarczy zdać się na nowoczesne technologie, w ich oparciu urządzając wnętrza naszego domu. Czasem trudno uwierzyć, jak wiele przydatnych funkcji kryje w sobie porządna wanna z hydromasażem, dzięki niej możemy we własnym M poczuć się niczym w najlepszym salonie wellness w okolicy. Przy wykorzystaniu działania bodźców mechanicznych, chemicznych i termicznych zwykłej wody na organizm ludzki, można zdziałać prawdziwe cuda. Najlepiej jest wybrać program dostosowany do naszych potrzeb.

Każdy człowiek z uwagi chociażby na wykonywany zawód potrzebuje nieco innego rodzaju odnowy biologicznej. Dlatego z myślą o indywidualnych życzeniach klientów ROCA oferuje wanny z hydromasażem, które wyposażone są w innowacyjną technologię ROCA Effects, na którą składają się aż 3 wyjątkowe programy: Skin Beauty – służący pielęgnacji ciała i poprawie urody, Pro Relaxation – sprzyjający odprężeniu i odpoczynkowi, Body Regeneration – odpowiadający za odzyskanie energii i sił witalnych.

Dzięki hydromasażowi można połączyć przyjemne z pożytecznym. Zadbamy w ten sposób należycie o ciało i ogólną kondycję, aby na co dzień zachwycać promiennym wyglądem, zrelaksujemy się po pełnym wyzwań dniu pracy czy zregenerujemy siły po wyczerpującym treningu. To część składowa każdej recepty na szczęśliwe, długie i zdrowe życie.

Twoje domowe SPA Roca

Zadbaj w pełni o swoją formę . Intensywnie pracujesz od poniedziałku do piątku, a w dodatku aktywnie spędzasz wolny czas? Uprawiasz sporty, odwiedzasz siłownię, uczęszczasz na fitness? Szukasz więc sposobów na odprężenie i regenerację ciała. Postaw na znany od wieków hydromasaż. Teraz dostępny w wannach Roca.