Roca w Polsce

Zaloga-sponsorowana-przez-Roca-na-podium.JPG


Mistrzostwa Świata 2014 w klasie Micro odbywające się w dniach 19-26 lipca na berlińskim jeziorze Wannsee potwierdziły przynależność polskich załóg do ścisłej światowej czołówki. Wysoką formę zaprezentowała sponsorowana przez Roca Polska załoga 77 Racing, w składzie: Piotr Tarnacki, Jakub Pawluk oraz Krzysztof Mongird, zajmując III miejsce w prestiżowej klasie Micro. To kolejny sukces tej utytułowanej ekipy, a dla sternika Piotra Tarnackiego – 11. medal Mistrzostw Świata.
 


Podczas kilkudniowej rywalizacji załoga 77 Racing zmagała się ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi oraz wymagającymi konkurentami, jednak już od pierwszego dnia zajmowała czołowe miejsce w klasyfikacji. Chociaż ekipie Tarnackiego wspieranej przez Roca nie udało się obronić tytułu mistrzowskiego zdobytego podczas ubiegłorocznych regat w Gdyni, złoto pozostało w rękach Polaków. Zwycięzcą regat została załoga Piotra Ogrodnika, a na drugim stopniu podium stanęli Rosjanie.
 


Sportowcy z załogi 77 Racing podkreślają, że ich sukcesy możliwe są dzięki wsparciu sponsorów, w tym – Roca Polska. Wspieranie rozwoju utalentowanych polskich żeglarzy i zaangażowanie w sponsoring tej prestiżowej dyscypliny, idealnie wpisuje się w filozofię firmy. Roca, udoskonalając produkty ze swojego portfolio o eko rozwiązania, pomaga zostawić połowę wody na Ziemi, a tym samym zachęca do troski o ten niezbędny do życia surowiec naturalny.
 

 

Załoga sponsorowana przez Roca Polska brązowym medalistą Mistrzostw Świata w Berlinie

Rywalizacja na najwyższym poziomie, emocje i sukcesy reprezentantów Polski – tak przedstawia się bilans tegorocznych Mistrzostwa Świata rozgrywanych w Berlinie. Sponsorowana przez Roca załoga 77 Racing na czele z Piotrem Tarnackim zajęła III miejsce w klasyfikacji generalnej.