Aktualności o produktach

Wywiad-z-Aleksandra-Lubas-Dama-N

Roca proponuje konsumentom nową serię mebli i ceramiki Dama-N, pozwalającą na aranżację przestrzeni dopasowaną do indywidualnych potrzeb. Jak mogłaby Pani opisać tę kolekcję, co stanowi jej kwintesencję? 


Aleksandra Lubaś: Ta kolekcja to, jak na damę przystało, przede wszystkim elegancja i prostota w czystej postaci..
 

Konsumenci mają do wyboru różnorodne serie Roca, co zatem sprawia, że Dama-N przyciąga ich uwagę, co odróżnia ją od innych kolekcji? 


Główną zaletą Damy-N jest jej uniwersalny charakter. Subtelne linie serii nie narzucają jednoznacznie stylu aranżacji łazienki, dlatego może ona zyskać aprobatę zarówno osób szukających nowoczesnych propozycji, jak i tych lubiących bardziej klasyczne rozwiązania. Estetyka oraz funkcjonalne elementy takie jak ukryte uchwyty albo nóżki umożliwiające bezproblemowe sprzątanie, przekonują do jej zakupu.
 

Wspomniała Pani o funkcjonalności. Wśród elementów serii Dama-N można znaleźć produkt o nazwie Unik, czyli umywalkę zintegrowaną z szafką. To praktyczne rozwiązanie? 


Gdybyśmy chcieli szukać synonimu dla nazwy Unik, słowo funkcjonalność pasowałoby idealnie. Argumentem przemawiającym na rzecz takiego zestawu jest możliwość zminimalizowania odwiecznego problemu związanego z ukryciem syfonu i zagospodarowaniem miejsca wokół niego. Szafka zintegrowana z umywalką zakrywa wszystko to, co chcemy, a dodatkowo – daje przestrzeń na schowanie kosmetyków albo środków czystości. To rozwiązanie może budzić wątpliwości tradycjonalistów. Z doświadczenia wiem, że wśród konsumentów pojawiają się obawy związane z ewentualną koniecznością wymiany całego zestawu w przypadku usterki. Dla nieprzekonanych do tego typu produktu, Roca przygotowała również klasyczne umywalki, które można dopasować do szafki z tego zestawu.
 

Unik to tylko jeden z elementów kolekcji i nie możemy zapomnieć, że na całość składają się również inne meble i produkty ceramiczne. Co Pani myśli o takich kompletnych i spójnych serich? Czy konsumenci chętnie wybierają takie opcje?#160;


Proponowane przez producentów kompletne serie produktów są odpowiedzią na aktualne zapotrzebowanie widoczne na rynku wyposażenia wnętrz. Obecnie konsumenci przykładają coraz większą wagę do strony wizualnej aranżacji mieszkania, w tym również łazienki. Z moich obserwacji wynika, że nie wszyscy chcą korzystać z usług profesjonalnego projektanta czy architekta wnętrz. Co ciekawe, często powodem nie są kwestie finansowe, ale potrzeba wyrażenia siebie poprzez projekt wnętrza. W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem jest wybór kompletnej kolekcji takiej jak Dama-N. Jej atutem jest spójność stylistyczna, która minimalizuje prawdopodobieństwa niepowodzenia aranżacji, nawet przez osoby na co dzień nie związane z architekturą. Konsument z pewnością będzie usatysfakcjonowany końcowym wynikiem swojej pracy. Jestem przekonana, że tego typu gotowe propozycje będą zyskiwać na popularności w najbliższym czasie.
 

Seria mebli Dama-N dostępna jest w trzech kolorach: białym, czarnym oraz taupe. Ten ostatni to ciekawa nowość od Roca, co Pani sądzi o takiej propozycji? 


Paleta kolorów, podobnie jak cała seria Dama-N ma bardzo uniwersalny charakter. Każdy z nich świetnie sprawdzi się w minimalistycznej, białej łazience, ale dobrze będzie komponował się również w zestawieniu z mocnym, energetycznym kolorem. Mam tu na myśli zarówno akcenty – dodatki łazienkowe, jak i dominujące elementy wnętrza. Jeśli chodzi o kolor taupe, to muszę przyznać, że osobiście najbardziej przypadł mi do gustu, ponieważ ten piękny odcień w wersji matowej idealnie pasuje do połyskującej ceramiki. Aranżując łazienkę warto rozważyć połączenie mebli w kolorze taupe z kolorami w tonacji chłodnej. Taupe będzie również pasować do barw ciepłych, myślę, że świetnie sprawdziłoby się jego połączenie z mocną czerwienią bądź energetyczną pomarańczą.

Jak ocenia Pani wykończenie kolekcji występującej w wersji wysoki połysk lub matowej? 


Moda na meble lakierowane na wysoki połysk traw już tak długo, iż śmiało możemy pokusić się o stwierdzenie, że motyw ten zyskał rangę ponadczasowego. Z pewnością uspokoi to klientów, którzy wybierając wyposażenie mieszkania obawiają się, iż trend ten niedługo minie. Nic na to nie wskazuje. Takie wykończenie jest nie tylko praktyczne i uniwersalne, ale również bardzo estetyczne. Co więcej – wysoki połysk odbija źródła światła i inne elementy wyposażenia, przez co optycznie powiększa i rozświetla pomieszczenie. Mebel tak wykończony dodaje każdemu wnętrzu elegancji i mimowolnie kojarzy się odbiorcy z luksusem.
 


Niezwykle ciekawym rozwiązaniem w kolekcji Dama-N jest skontrastowanie dwóch kolorów w wersji połyskującej z trzecim wykończonym matowo. Roca daje nam możliwość wyboru wykończenia bez konieczności zmiany serii mebli, co jest niezwykle rzadkie wśród producentów. Jest to szczególnie istotne, ponieważ różnice w odbiorze obu wykończeń bywają spore. Meble wykończone matowo sprawiają wrażenie większych i bardziej statycznych tym samym często odbierane są, jako bardziej ekskluzywne. Ucieszy to klientów oczekujących takiego efektu w łazience czy toalecie. Wybór matu sprawdzi się również przy zastosowaniu dużej ilości szafek, kiedy wysoki połysk frontów i ceramiki może przytłaczać.
 

Aleksandra Lóu Lubaś  


Tegoroczna absolwentka kierunku Architektura Wnętrz Wydziału Architektury i Urbanistyki POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ w Gliwicach. Finalistka i laureatka wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, m.in.: JUMP THE GAP 2012/2013 Roca International Design Contest, POSTERHEROES 2014 International Communication And Social Graphic Art Contest, DESIGN OPEN SPACE 2014 Wroclove Design, ART OF PACKAGING 2013, nagrodzona w konkursie na meble łazienkowe Roca 2013. Jej prace były wystawiane w Barcelonie, Turynie czy Dublinie oraz na wielu polskich festiwalach takich jak: MFDP WROCLOVEDESIGN, POZNAŃ DESIGN DAYS czy WAWA DESIGN FESTIVAL. W 2013 roku otrzymała Nagrodę Dziekana Wydziału Architektury POLSL dla najlepszego studenta. Oprócz architektury wnętrz zajmuje się wzornictwem przemysłowym, projektowaniem produktu oraz alternatywnych opakowań i mebli. Interesuje się również plakatem artystycznym.www.alex-lou.com
 

Wywiad-z-Aleksandra-Lubas-Dama-N

O Damie-N, najnowszej serii ceramiki i mebli marki Roca opowiada Aleksandra Lubaś – projektantka, finalistka piątej edycji międzynarodowego konkursu Jump the Gap.