Roca w Polsce

egzamin-z-zawodu_1


Współpraca Roca Polska z Politechniką Śląską czy ASP Łódź ma na celu wsparcie pokolenia młodych architektów. Firma dzieląc się ze studentami swoją wiedzą, umożliwia im poznanie kulis pracy w branży łazienkowej. W efekcie adepci sztuki projektowania doświadczają praktyczne umiejętności uzupełniają teorię zdobytą w murach Alma Mater.

Wynikiem kooperacji firmy z uczelnią jest tegoroczna praca dyplomowa Małgorzaty Płońskiej, studentki ASP Łódź. Projekt ceramicznych akcesoriów łazienkowych dla hoteli pozwolił autorce zmierzyć się z wyzwaniem, które polegało na sprostaniu oczekiwaniom promotora pracy, firmy Roca oraz klienta końcowego, w tym przypadku branży hotelarskiej.

 

W odpowiedzi na zapotrzebowanie klienta i na rosnąca popularność umywalek nablatowych, zaprojektowałam produkt przy użyciu technologii ceramicznej, której właściwości narzuciły końcowy jego kształt. Udało mi się znaleźć rozwiązanie i stworzyć projekt  łączący funkcjonalność z estetyką, godząc tym samym oczekiwania firmy Roca Polska z własną wizją  – podkreśla Małgorzata Płoskońska,  autorka pracy dyplomowej.

 

Praca Małgorzaty Płoskońskiej poprzez swój przyjazny dla użytkownika design wpisuje się w aktualne trendy wzornictwa. Projekt dostosowany jest do poszczególnych stref przestrzeni łazienkowej, zapewniając wygodę podczas wykonywania czynności higienicznych.

 

Małgorzata Płoskońska, projektant, ceramik. Swoją pasję związaną z designem rozpoczęła w Liceum Plastycznym im. J. Szermentowskiego w Kielcach w klasie o profilu ceramicznym. W 2008 r. jej praca dyplomowa zdobyła tytuł „najlepszego dyplomu z ceramiki 2008”  Od lipca Płoskońska jest absolwentką wydziału Wzornictwa Przemysłowego i Architektury Wnętrz na ASP Łódź.

 

Egzamin z zawodu. Dyplomowa praca na ASP Łódź we współpracy z Roca Polska

Liczne konsultacje i spotkania bezpośrednie, zderzenie świata akademickiego z twardymi regułami rynku i branży łazienkowej, a przede wszystkim  pogodzenie wizji projektanta z potrzebami klienta. Tak przedstawia się proces przygotowań do obrony pracy dyplomowej na Łódzkiej ASP pod okiem Roca Polska.