Roca w Polsce

nr2-projekt-finalmaly.jpg

W Jump the Gap młodzi projektanci oraz studenci architektury z całego świata udowadniają, że przestrzeń łazienkowa inspiruje do poszukiwań innowacyjnych rozwiązań poprawiających komfort użytkowania na co dzień. 5 edycja konkursu cieszyła się ogromną popularnością, a potwierdzeniem tego są liczby: 3,444 uczestników ze 102 krajów nadesłało w sumie 518 zgłoszeń, z których wyłoniono 10 finalistów. W tym gronie znalazły się aż trzy projekty Polaków.
 

EXSTREAM Aleksandra Lubaś


Nietypowe spojrzenie na toaletę z głównym założeniem oszczędności wody zużywanej na spłukiwanie. Użytkownik, w zależności od siły nacisku na pokrywę przedmiotu, sam decyduje o ilości, która zostanie wykorzystana do oczyszczenia przedmiotu.
 

LIFT Marta Szymkowiak


Umywalka dzięki specjalnemu pionowemu panelowi, po którym się porusza, może pełnić również funkcję prysznica. Dopasowuje się wysokością do potrzeb użytkownika oraz zapewnia oszczędność miejsca przeznaczonego na aranżację przestrzeni.
 

ROCA WATAIR Magdalena Chudy & Aleksander Gruszka


Projekt stanowi absolutną rewolucję w myśleniu o kąpieli. Pomysł wykorzystuje strumień wody pod zmiennym, dopasowanym do potrzeb użytkownika ciśnieniem. Woda, utrzymując ciało na odpowiedniej wysokości, pozwala na komfortowe korzystanie z urządzenia kąpielowego, również osobom z ograniczoną sprawnością ruchową.

Jump the Gap na Wroclove Design

Exstream, Lift i Roca Watair – to nazwy polskich projektów zakwalifikowanych do ścisłego finału ostatniej, 5. edycji międzynarodowego konkursu Jump the Gap organizowanego przez firmę Roca.  Prace Polaków można oglądać podczas festiwalu Wroclove Design w dniach 14 – 18 maja 2014.