Roca w Polsce

weartwater1cc.jpg

ROCA i Politechnika Śląska od kilku lat nie tylko wspierają działania związane z projektowaniem wnętrz, ale również dają młodym designerom okazję na praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy oraz zwiększenie szans na rynku pracy.

W tym roku obie instytucje po raz kolejny zorganizowały konkurs, który jest symulacją przyszłego życia zawodowego. Uczestnicy konkursu stanęli przed zadaniem, które polegało na stworzeniu serii mebli łazienkowych dedykowanych do umywalek Roca. Poza funkcjonalnością koncepcja miała cechować się innowacyjnymi rozwiązaniami i pozwolić na modułową aranżację zarówno mniejszej, jak i większej przestrzeni łazienkowej.

Efekty kooperacji producenta, uczelni oraz studentów zostały zaprezentowane 2 lipca br. podczas gali w siedzibie Roca Polska. W skład jury weszli: prof. Czesław Fijołek, dr Krzysztof Groń z Politechniki Śląskiej oraz Joanna Dec-Galuk, Marketing Manager, Klaudia Bączek, Brand Communication&PR Coordinator i Radomir Buksza, Product Manager z Roca Polska.

Nagrodę główną otrzymała Iwona Cal. Na zwycięzców II miejsca jury wybrało Katarzynę Rejowską i Magdalenę Łuczak. Ostatnie miejsce na podium przypadło Sandrze Malinowskiej oraz Kamili Dare. Przyznano siedem wyróżnień.

Przedstawiciele jury podkreślali, że wybór był naprawdę trudny ze względu na zaangażowanie studentów i wysoki poziom dopracowanych szczegółowo projektów. Młodzi designerzy zwrócili uwagę na użyteczność swoich projektów, uwzględnili uwagi producenta. Projekty charakteryzowały się dużą różnorodnością wykorzystanych materiałów, form i pomysłów. Studenci wykazali się dbałością o szczegóły i kreatywnie połączyli w swoich dziełach estetykę z funkcjonalnością.

Jury konkursu doceniło niezwykłe zainteresowanie, pasję i entuzjazm uczestników. W pracach widoczny był ogromny wysiłek i zaangażowanie. Współpraca wszystkich stron zaowocowała nowatorskimi rozwiązaniami i niepowtarzalnymi projektami, a producent ponownie wykazał, że świeżość i innowacyjność w sferze designu jest kluczowym założeniem marki.

ROCA wspiera kreatywny rozwój studentów architektury Politechniki Śląskiej

Firma ROCA oraz Wydział Architektury Politechniki Śląskiej, po raz kolejny wsparły młodych, utalentowanych adeptów sztuki. Celem wspólnej inicjatywy było stworzenie konkursu, który pozwolił studentom zrealizować ich artystyczne wizje we współpracy z przedstawicielami przemysłu