Roca w Polsce

dyplomanci-roci-glowne.jpg

dyplomanci_roci1.jpgDyplomanci – Ewa Leśniak, Barbara Łyko i Piotr Bzdura, obronili się na początku lipca, a ich promotorem był prof. Jerzy Wuttke, kierownik Katedry Projektowania Form Przemysłowych na Wydziale Projektowym ASP w Katowicach. Projekty powstały w ścisłej współpracy z ROCA Polska, a także dzięki wsparciu firmy Hi-Macs LG.

Prace zaskakują nie tylko oryginalnym designem i plastycznością, ale przede wszystkim funkcjonalnością, wykorzystaniem innowacyjnych materiałów i rozwiązań (między innymi kompozytów). Studenci przygotowali swoje projekty zgodnie z jedną z najważniejszych zasad ROCA, czyli tworzeniem produktów odpowiadających na potrzeby przyszłych użytkowników.

W pracach dyplomowych bardzo wyraźnie widać, że powstały one na bazie kooperacji uczelni i biznesu – studenci na każdym etapie procesu twórczego mieli możliwość konsultacji swoich pomysłów zarówno z promotorem, jak i pracownikami ROCA. Dlatego stworzone projekty są nie tylko kreatywne i ciekawe, ale również użyteczne i atrakcyjne z punktu widzenia producenta.

Tegoroczne dyplomy to owoc wieloletniej współpracy ROCA i Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Obu instytucjom zależy, aby kolejne roczniki studentów miały możliwość sprawdzenia swoich umiejętności i wiedzy zdobytych na uczelni w praktyce. Dzięki takim inicjatywom, adepci projektowania uczą się zasad rynku, pracy w zespole profesjonalistów, poruszania w świecie biznesu, a także mają unikalną możliwość skonfrontowania swoich wizji i pomysłów z przedstawicielami branży. Studenci dowiadują się także, jakie projekty są najbardziej atrakcyjne dla finalnych użytkowników.

Projekty dyplomowe można było zobaczyć na zbiorowej wystawie w Rondzie Sztuki w Katowicach.

 

Prace dyplomowe 2012 na ASP Katowice dla marki Roca

Ergonomia i design leżanki do wanien spa, umywalka hotelowa z materiałów kompozytowych oraz projekt kabiny prysznicowej to tematy trzech dyplomów, które powstały w tym roku dzięki współpracy ROCA i Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.