Roca w Polsce

Światowy Dzień Wody został powołany przez ONZ na konferencji Szczyt Ziemi 1992, która odbyła się w Rio de Janeiro w Brazylii. Powodem jego ustanowienia były rosnące problemy z dostępem do zasobów wody pitnej. Każdego roku święto dedykowane jest innemu tematowi. Hasło tej edycji “Woda i bezpieczeństwo żywnościowe”, ma pokazać nam jak bardzo spożywana przez nas żywność zależy od wody.

Z tego względu niezbędne są odpowiednie zasoby wody, aby zapewnić światowe bezpieczeństwo żywności, rozumiane, jako nieograniczony dostęp do bezpiecznego i zdrowego pożywienia. Jak wykazują badania, to brak wody jest najczęstszym powodem głodu i niedożywienia w wielu częściach świata.

Fundacja We Are Water została założona przez firmę ROCA w 2010 roku, a jej głównym celem jest wspieranie inicjatyw dotyczących niewystarczających zasobów wody na całym świecie. Fundacja skupia się na edukowaniu i informowaniu o tym, jak ważne jest racjonalne użytkowanie wody. Zachęca także do wspierania akcji w regionach, w których potrzebne jest zwiększenie dostępu do wody pitnej. Firma Roca od lat oferuje także rozwiązania oszczędzające wodę i energię w swoich produktach.

Specjalnie na tegoroczne obchody Światowego Dnia Wody, Fundacja We Are Water przygotowała kampanię, której celem jest nagłośnienie problemtyki. Hasło, które przyświeca kampanii to „ Jemy więcej wody niż pijemy”. Fundacja przygotowała wyjątkową aplikację na smartfony, udostępnioną użytkownikom za symboliczną kwotę 0,79 euro. Daje ona dostęp do bazy przepisów kulinarnych z całego świata. Przy każdym z nich można znaleźć informację na temat ilości wody, potrzebnej do produkcji składników tej potrawy. Temat pojawi się też w globalnej akcji informacyjnej, która ruszy w wybranych miastach świata w dniu 22 marca. Zebrane fundusze zostaną przekazane na realizację projektów charytatywnych.

Aplikacja stworzona przez We Are Water doczekała się już swojej premiery na madryckich targach Salón de Gourmets. Będzie także prezentowana na kolejnych wydarzeniach branży spożywczej.
We Are Water organizuje też festiwal filmowy, na którym zostaną zaprezentowane najciekawsze filmy promujące ideę bezpieczeństwa wody i żywności.

 

Szczegóły znajdują się na stronie:
https://www.facebook.com/wearewaterfoundation
https://twitter.com/#!/wearewater
www.wearewater.org

Fundacja We Are Water na Dzień Wody

22 marca, jak co roku obchodzimy Światowy Dzień Wody. Tym razem święto zorganizowano pod hasłem “Woda i bezpieczeństwo żywnościowe”. W obchody włączyła się także międzynarodowa fundacja We Are Water, założona przez firmę ROCA