Roca w Polsce

weartwater1cc.jpg

Swoje filmy zgłosiło aż 450 uczestników z 72 krajów. Celem konkursu jest wybranie i docenienie autorów najlepszych filmów, których prace przedstawią i zainteresują świat tematyką deficytu zasobów wodnych i żywności. WeartWaterFilm Festival to pierwszy międzynarodowy konkurs filmów krótkometrażowych zorganizowany z okazji Światowego Dnia Wody 2012.

Internauci mają szansę oddać głos na najciekawsze ich zdaniem projekty do 31 maja 2012 roku. Specjalnie dla nich Fundacja uruchomiła system głosowania przez stronę internetową Festiwalu – www.weartwaterfestival.org. Wśród wybranych filmów konkursowych znalazły się także polskie!

W skład konkursowego jury weszli znani i cenieni przedstawiciele świata filmowego i literatury: m.in. Maria de Medeiros (aktorka, która grała np. w filmie Pulp fiction), Isabel Coixet (reżyserka filmowa znanych pozycji np. film Elegia) oraz Carlos Jiménez Renjifo, przedstawiciel Organizacji Narodów Zjednoczonych. Będą oni wybierać najlepsze w trzech kategoriach: filmów paradokumentalnych i dokumentalnych, filmów animowanych oraz na urządzenia mobilne.

Wyniki głosowania oraz podsumowanie obrad jury zostaną ogłoszone w czerwcu. Zwycięzcy pierwszej edycji Festiwalu będą mieli możliwość wzięcia udziału w jednym z projektów Fundacji We Are Water i nakręcenia na jego temat filmu dokumentalnego. Będą mogli również uczestniczyć w kolejnym projekcie Isabel Coixet. Otrzymają także nagrody dodatkowe.


O fundacji We Are Water
Głównym celem Fundacji jest wspieranie inicjatyw dotyczących niewystarczających zasobów wody na całym świecie. Fundacja skupia się na edukowaniu i informowaniu o tym, jak ważne jest racjonalne użytkowanie wody. Zachęca także do wspierania akcji w regionach, w których potrzebne jest zwiększenie dostępu do wody pitnej. Firma Roca od lat oferuje także rozwiązania oszczędzające wodę i energię w swoich produktach.

 

www.wearewater.org

 

Oddaj swój głos na najlepsze filmy w konkursie WeartWater Film Festival z Marią de Medeiros w jury

WeartWaterFilm Festival to konkurs filmów krótkometrażowych organizowany przez fundację We Are Water firmy ROCA, w którym zarówno widzowie oraz jury mogą oddawać głosy na najciekawsze ich zdaniem prace