Roca w Polsce

pl-dobry-2012-th.jpg

„Nagrody w konkursie Dobry Design są szczególnie ważne ze względu na fakt, że wyróżnione produkty zostały docenione przez grono profesjonalistów – 100 architektów i projektantów wnętrz, których magazyn „Dobrze Mieszkaj” zaprosił do jury" – komentuje wyniki konkursu Joanna Dec-Galuk, Marketing Manager Roca Polska. Wśród siedmiu produktów wyróżnionych w kategorii „Przestrzeń łazienki” aż dwa są z portfolio ROCA Polska. Bateria sztorcowa umywalkowa EVOL została oceniona przez ekspertów, jako: Bardzo nowoczesna bateria. [...] Wyróżnia ją od innych baterii otwarta wylewka, która dodaje jej dynamizmu. Takie rozwiązanie przypomina ujścia wody występujące w naturze. Na baterię EVOL warto zwrócić uwagę, nie tylko ze względu na interesujący design, ale też wygodny joystick, który pomaga w kontroli ilości wypływającej wody i pozwala na jej oszczędność aż do 35%.

Wysoko oceniono też uniwersalność i funkcjonalność mebli łazienkowych GAP: [...] Nie narzucają określonej stylistyki łazienki - będą doskonale wyglądać przy szklanej mozaice, drewnianej podłodze czy tradycyjnych płytkach. Meble GAP są eleganckie i nowoczesne. Przyciągają uwagę zaoblonym frontem i blatem oraz ciekawym uchwytem. Mają dobre proporcje. Meble GAP cieszą się nie tylko uznaniem projektantów, ale też klientów, którzy bardzo chętnie je wybierają, bo pozwalają one na aranżację zarówno klasycznej, eleganckiej łazienki, jak i bardziej odważnej. Seria GAP to oczywiście nie tylko piękne kolory, ale też pełne dopasowanie do potrzeb użytkownika oraz do warunków w łazience.

Pozostałe kategorie, w których nagradzano produkty to: „Przestrzeń salonu”, „Przestrzeń sypialni z garderobą”, „Przestrzeń kuchni z jadalnią”, „Przestrzeń pracy”, „Oświetlenie”, „Podłogi”, „Drzwi”. Łącznie w konkursie nagrodzono 28 produktów.

Dobry Design to jeden z wielu konkursów, w których nagrodzone zostały projekty ROCA. Firma, która w swoją misję wpisała promowanie dobrego designu i za cel stawia sobie wdrażanie innowacyjnych rozwiązań, jest za to regularnie doceniana – zarówno w Polsce, jak i na konkursach międzynarodowych. W 2011 roku ROCA zdobyła w Polsce nagrody na konkursach: Dobry Wzór oraz Łazienka – Wybór Roku.

ROCA laureatem konkursu Dobry Design

Bateria umywalkowa EVOL oraz seria mebli łazienkowych GAP zostały nagrodzone tytułem Dobry Design 2012 w kategorii „Przestrzeń łazienki”. W jury konkursu zasiadło 100 architektów i projektantów wnętrz, którzy oceniali najciekawsze na rynku produkty wyposażenia i wystroju wnętrz. ROCA to jedna z niewielu firm, które zostały nagrodzone za aż dwa projekty.