Roca w Polsce

dobry-design-2013.jpg

100 osobowe jury, 10 kategorii konkursowych i 44 nagrodzonych produktów. To bilans drugiej edycji konkursu Dobry Design 2013, inicjatywy magazynu wnętrzarskiego Dobrze Mieszkaj. Celem konkursu było wyłonienie przedmiotów najciekawszych pod względem designu oraz funkcjonalności w kategoriach związanych z wyposażeniem oraz wystrojem wnętrz.

O ten prestiżowy tytuł ubiegało się w tym roku wiele firm prezentując swoje najlepsze produkty. W jury konkursu zasiadali najbardziej opiniotwórczy architekci oraz projektanci, którzy poddali surowej ocenie wszystkie zgłoszenia. Wyłaniając laureatów brano pod uwagę estetykę przedmiotu oraz jego użyteczność. Sam wygląd jednak nie wystarczył, dopiero w połączeniu z funkcjonalnością budował sukces produktu.

W tym roku w kategorii Przestrzeń łazienki bezkonkurencyjna okazała się umywalka wolnostojąca Amberes firmy ROCA Polska (podkategoria ceramika łazienkowa). Jej nowoczesny design nawiązuje do puryzmu – kierunku rozwiniętego z kubizmu, który ceni sobie kompozycje płynnie zharmonizowanych form geometrycznych. Umywalkę można zamontować w każdym miejscu, nie koniecznie przy ścianie, co daje do niej swobodny dostęp i nieograniczone możliwości kompozycji. Strumień wody w umywalce Amberes jest sterowany baterią z joystickiem. To ekologiczna technologia, która pozwala na szybkie ustawienie siły strumienia jak i temperatury wody. Amberes idealnie wpisuje się w ekologiczne projekty firmy ROCA Polska.

To już trzeci tytuł Dobry Design przyznany firmie ROCA Polska. W poprzedniej edycji otrzymały go baterie łazienkowe Evol oraz seria mebli łazienkowych GAP.

Sukces ROCA Polska w konkursie Dobry Design 2013

Estetyczna, funkcjonalna, dająca wiele możliwości aranżacyjnych – najlepsza w kategorii przestrzeń łazienki. Umywalka Amberes firmy ROCA Polska znalazła się wśród 44 produktów nagrodzonych w drugiej edycji organizowanego przez magazyn Dobrze Mieszkaj konkursu Dobry Design 2013