Roca w Polsce

Konkurs Dobry Wzór 2011 - Bateria wannowo-natryskowa Evol i szafka podumywalkowa Hall rekomendowane przez IWP

Urządzenia marki Roca uzyskały rekomendację jako produkty najwyższej jakości w kategorii sfera domu, na polskim rynku. Jury, w którego skład weszli przedstawiciele środowisk artystycznych, ekonomicznych oraz ministerstw, oceniało produkty i usługi międzynarodowych marek, a także polskich średnich i dużych przedsiębiorstw, które dopiero rozpoczynają współpracę z projektantami. Pod uwagę brano zarówno uwarunkowania rynku, jak i cele biznesowe firmy oraz charakter marki.

Jury konkursu Dobry Wzór doceniło baterię Evol za prostą geometryczną formę, w której przenikają się linie proste i krzywizny oraz charakterystyczne zaokrąglone ścięcie wylewki. Baterię wyróżnia kontrastujący dla jednolitej bryły wystający z niej smukły przełącznik wanna – natrysk, który jest wygodny w obsłudze. Wartością jest utworzenie strumienia przypominającego naturalne źródło – co podwyższa komfort użytkowania i budzi w odbiorcy przyjemne skojarzenia z naturą.

Zainspirowana naturalnym źródłem wody bateria Evol, wyposażona w designerski i wygodny joystick, daje oszczędności wody do 35%. Wykończenie najwyższej jakości chromem znacznie ułatwia utrzymanie baterii w czystości.

O wyborze przez Jury szafki Hall zaważyła uniwersalna minimalistyczna stylistyka, która wpisuje się w najnowsze trendy w meblarstwie. W projekcie widać funkcjonalne podejście i chęć wykorzystania powierzchni pod umywalką. Ciekawe rozwiązanie drzwiczek uchylanych od góry stanowi oryginalną cechę mebla i jest jednocześnie wygodnym sposobem dostępu. Użyte materiały i staranne opracowanie detalu gwarantuje wysoką jakość i trwałość produktu.”

Rekomendowana szafka Hall wchodzi w skład zaprojektowanej przez Ramona Benedito kolekcji mebli łazienkowych Hall przeznaczonych zarówno do dużych salonów łazienkowych jak i małej toalety. Modułowa konstrukcja mebli pozwala na ciekawe aranżacje przestrzeni.

Patronem honorowym konkursu Dobry Wzór 2011 jest Minister Gospodarki, a partnerem konkursu Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Zwycięskie produkty można oglądać na wystawie pokonkursowej adresowanej także do masowej publiczności do 22 listopada br. w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego przy ul. Świętojerskiej 5/7 w Warszawie. Laureaci zostali nagrodzeni certyfikatem Dobry Wzór 2011, a produkty i usługi będą dodatkowo prezentowane na innych wystawach w kraju i za granicą.

Więcej informacji o laureatach i wyróżnionych w konkursie Dobry Wzór 2011, znajduje się na stronie http://www.iwp.com.pl/projekty_dobry_wzor

 

Konkurs Dobry Wzór 2011 - Bateria wannowo-natryskowa Evol i szafka podumywalkowa Hall rekomendowane przez IWP

Bateria wannowo-natryskowa Evol i szafka podumywalkowa Hall marki Roca otrzymały rekomendację jury w organizowanym przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie ogólnopolskim Konkursie Dobry Wzór 2011 na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku.