Roca w Polsce

Baterie Roca to oszczędność wody i energii

Codziennie do picia, gotowania, utrzymywania higieny, zmywania, prania i innych czynności życiowych każdy z nas zużywa około 100 litrów wody, podczas gdy według Organizacji Narodów Zjednoczonych dzienne zapotrzebowanie jednej osoby na wodę pitną wynosi między 20-50 litrów. Co zatem dzieje się z pozostałymi litrami? Czy jesteśmy w stanie zachować komfort życia, a jednocześnie nie marnować wody, której zasoby są coraz mniejsze? Dlaczego warto oszczędzać wodę i jak to zrobić? Zazwyczaj nie myślimy o tym, ile wody przepływa przez nasze baterie. Wyliczono, że kapiąca w tempie dwóch kropli na sekundę bateria może przez dobę „przepuścić” nawet 20 litrów wody! A za każdy litr trzeba zapłacić, co pokazują coraz wyższe rachunki.
Warto oszczędzać wodę nie tylko po to, aby nasze rachunki były niższe. Racjonalne jej użytkowanie jest korzystne także dla środowiska naturalnego. Trudno to sobie wyobrazić, ale Polska jest krajem o najmniejszych zasobach wodnych w Europie, zbliżonych do tych, jakie posiada Egipt.

W tej walce o ekologię, pomocne będą również nowoczesne urządzenia domowe. Pamiętajmy, że aż 70% wody, gospodarstwa domowe wykorzystują w łazience. Dlatego kupując baterie czy ceramikę łazienkową można wybrać urządzenia wyposażone w wydajne technologie gwarantujące ekonomiczne użytkowanie wody. Szczególnie w przypadku baterii, wybór jest ogromny, Roca oferuje wiele rodzajów i modeli, dzięki którym łazienka i kuchnia może być modna, elegancka, a przy tym funkcjonalna.
Innowacyjne rozwiązania nie muszą być droższe od tradycyjnych urządzeń. Markowe produkty Roca oferują ekologiczne rozwiązania jako standard, bez różnicowania ceny. Inwestycja w taki produkt szybko się zwraca – świadome korzystanie z wody pozwala na jej oszczędzenie nawet do 50 proc.

Bateria to urządzenie zaawansowane technologicznie, choć jej obsługa jest bardzo łatwa. Wpływ na zużycie wody ma rodzaj baterii (jednouchwytowa, dwuuchwytowa, termostatyczna, czasowa czy elektroniczna), rodzaj zastosowanych w nich głowic i zaworów, perlatora oraz innych technologii ograniczających wielkość strumienia. W przypadku baterii można zmniejszyć zarówno całkowitą ilość zużytej wody, jak i samej ciepłej.

„Mechanicznym sercem” najpopularniejszej jednouchwytowej baterii jest ceramiczna głowica, od której zależy szybki, precyzyjny oraz cichy przepływ wody. Wysokiej jakości głowice ceramiczne zastosowane w bateriach jednouchwytowych Roca m.in. w seriach Victoria N, Monodin-N czy Targa są wyposażone w tzw. „ecodisk” oraz system „click”. „Ecodisk” to część głowicy pozwalająca ustawić maksymalną temperaturę wody wypływającej z baterii, ograniczając w ten sposób zużycie droższej wody ciepłej. „Click” to funkcja informująca o przechodzeniu w zakres maksymalnego wypływu wody, co pozwala na znaczną redukcję jej zużycia. Przy uniesieniu uchwytu baterii i otwarciu wody, uruchomiona zostaje ekonomiczna strefa wypływu i dopiero po pokonaniu delikatnego oporu systemu „click”, użytkownik przechodzi w strefę komfortową. Świadome użytkowanie baterii jednouchwytowej wyposażonej w głowicę ceramiczną z wyżej wymienionymi funkcjami, pozwala zaoszczędzić do 30% wody w porównaniu z tradycyjnym urządzeniem. Ekonomicznym i często spotykanym rozwiązaniem jest perlator. Zastosowany m.in. w seriach Touch, Amura czy Moai zwiększa strumień wody przez jego napowietrzenie. Dzięki temu następują znaczne oszczędności wody, choć wydaje się, że z baterii wypływa jej tyle samo.

Wybierając baterię wannową lub natryskową, warto wybrać tę z termostatem, która utrzymuje stałą temperaturę wody wypływającej i pozwala na szybsze osiągniecie pożądanej temperatury dzięki technologii QuickReaction®. Doskonale sprawdzi się tu nowość Roca bateria Victoria-N-T, która jest oferowana w atrakcyjnej cenie. W tradycyjnej baterii najwięcej strat powstaje w momencie dostosowania odpowiedniej temperatury wody. Termostat pozwala ich uniknąć i w porównaniu do innych popularnych rozwiązań redukuje zużycie wody do 50%. Victoria-N-T posiada również funkcję Security 38°®, która pozwala na przekroczenie temperatury wody powyżej 38° dopiero po włączeniu czerwonego przycisku. Dzięki temu gwarantuje bezpieczną kąpiel, chroni przed poparzeniem oraz redukuje zużycie ciepłej wody, a baterie są idealne dla dzieci i osób starszych. Również technologia SafeTouch® jest przyjazna najmłodszym. Dzięki niej obudowa zewnętrzna nie nagrzewa się i nie można się nią oparzyć.

Efektywnym rozwiązaniem są także baterie czasowe Sprint-N i elektroniczne Amura-E, które zamykają przepływ wody po ustalonym czasie. Najczęściej stosowane w obiektach komercyjnych i łazienkach publicznych.

Wybierając baterię warto zwrócić uwagę na urządzenia wyposażone w nowatorską ekologiczną technologię Progr-Turn, zastosowaną w baterii Singles-Pro, która nie pozwala na włączenie od razu gorącego strumienia, lecz do zimnej wody dodaje coraz więcej ciepłej, dzięki temu oszczędzamy nie tylko wodę, ale też energię.

Baterie Roca dają szerokie możliwości. Aranżowane z ceramiką Roca stanowią spójne wzorniczo i technicznie rozwiązania na długie lata. Ich wysoka jakość potwierdzona jest gwarancją na korpus na 5 lat oraz na głowice ceramiczne na 10 lat. Oryginalny design, ekologiczne systemy zużycia wody oraz markowe produkty w dobrej cenie cieszą się rosnącą popularnością.

 

 

Baterie Roca to oszczędność wody i energii

Koncern Roca przykłada dużą wagę do tworzenia produktów wyposażonych w mechanizmy oszczędnego korzystania z wody i energii. Mając świadomość, że gospodarstwa domowe aż 70% wody użytkują w łazience firma czuje się zobowiązana do tworzenia przemyślanych pod kątem ochrony środowiska produktów. Szczególnie w przypadku baterii, wybór jest ogromny. Roca oferuje wiele rodzajów i modeli, dzięki którym łazienka i kuchnia może być modna, elegancka, a przy tym funkcjonalna i ekologiczna.