Roca w Polsce

Największa impreza wystawiennicza poświęcona wyposażaniu łazienek odbywa się raz na dwa lata. Stoisko Roca zostało stworzone we współpracy z niemieckim studio Dana Pearlman’a, łącząc tak ważne dla Roca wartości, jak zrównoważony rozwój, wzornictwo, innowację i najnowszą technologię. Roca zaprezentowała szereg nowości przyjaznych środowisku, a także wyprzedzających dzisiejsze potrzeby. Ekspozycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród odwiedzających, jak i przedstawicieli branży łazienkowej.

Trendy łazienkowe. Roca na ISH 2011Projektem przykuwającym szczególną uwagę jest koncepcja łazienki Armani/Roca. Kompleksowy projekt wnętrza, obejmuje ceramikę i meble, ale także oświetlenie, pokrycie ścian, podłogę i wykończenie sufitu. Wszystkie elementy uosabiają styl typowy dla Giorgio Armaniego.


Trendy łazienkowe. Roca na ISH 2011Rezultatem pracy Innovation lab, przyjaznym środowisku naturalnemu jest wanna In-Flow. Ta najnowsza wanna wyposażona w system hydromasażu, regulowany zagłówek oraz wygodne siedzisko to krok naprzód w dziedzinie wellness. In-Flow napełnia się w 3 minuty i zużywa 80% mniej wody niż inne wanny o tej samej pojemności.

Trendy łazienkowe. Roca na ISH 2011Podobne wartości odzwierciedla Drain News. To wyposażony we wskaźnik zużycia wody inteligentny korek pozwalający na bieżącą kontrolę ilości przepływającej wody, który ma nas nauczyć jak świadomie korzystać z wody.


Trendy łazienkowe. Roca na ISH 2011
Innowacyjnym rozwiązaniem jest również bateria hybrydowa. To pierwsze, połączenie baterii jednouchwytowej z elektroniczną. Przełączanie systemów odbywa się za pomocą jednego przycisku.


Trendy łazienkowe. Roca na ISH 2011
Komfort w kąpieli ma zapewnić nam kabina Hide&Seat. Oferowana w komplecie z wygodnym siedziskiem, które stanowi jednocześnie schowek dla niezbędnych akcesoriów, oszczędza przestrzeń.

Trendy łazienkowe. Roca na ISH 2011Połączeniem designu i innowacyjności jest rozwiązanie miski wc. In-Tank Meridian to przykład nowej technologii zastosowanej w misce wc. Tradycyjny ceramiczny lub podtynkowy zbiornik został przeniesiony do miski wc. Woda gromadzi się między ściankami ceramicznymi. Zredukowana forma ciekawie się prezentuje, daje nowe możliwości aranżacyjne i ułatwia utrzymanie urządzenia w czystości. Dodatkowo zamontowano innowacyjny, cichy i oszczędny system spłukiwania.

Targi ISH były również okazją do zaprezentowania We Are Water, fundacji powstałej z inicjatywy firmy Roca. Teraz nie tylko poprzez produkty i procesy produkcyjne, ale również poprzez działalność fundacji, firma troszczy się o zasoby wodne na świecie.

Trendy łazienkowe. Roca na ISH 2011

Najważniejsze dla branży łazienkowej targi ISH we Frankfurcie to okazja zaprezentowania wizji łazienki przyszłości. Przedstawione nowości produktowe i rozwiązania cechowało nie tylko wyjątkowe i oryginalne wzornictwo, dbałość o szczegóły i komfort, ale przede wszystkim świadome wykorzystywanie wody i energii.