Roca w Polsce

Specjalnie zaprojektowana umywalka z polskim motywem wyszła spod ręki Marcina Mostafy oraz Natalii Paszkowskiej. Młodzi projektanci znani są z wygranego konkursu na projekt całego pawilonu polskiego na Expo 2010.

Projekt – zarówno pawilonu jak i samej umywalki - zainspirowany został polską sztuką ludową. Motywem przewodnim koncepcji są ludowe wycinanki. Twórcy podkreślili w ten sposób istotę naszego „eksportowego towaru” - rękodzieła w polskiej kulturze.

- Chcieliśmy, aby umywalka Roca korespondowała z całą koncepcją polskiego pawilonu – mówi Marcin Mostafa, autor projektu. – Motyw ozdobnej serwetki leżącej na umywalce podpatrzyliśmy w tradycyjnym polskim gospodarstwie. Natomiast wzór jest charakterystyczny dla polskiego rękodzieła – dodaje.

Największe targi świata Expo zaprezentowały 250 krajów świata. Odwiedziło je 70 mln. ludzi. Tematem przewodnim EXPO 2010 była jakość życia w mieście. Wyrażone hasłem „Lepsze miasto, lepsze życie”.

Pawilon polski w Szanghaju był jednym z najchętniej odwiedzanych. Polską wystawę zobaczyło 8 mln. osób. W ramach wydarzenia “2010 CBN Marketing Awards for Expo 2010 Shanghai China” Polska otrzymała prestiżową nagrodę w kategorii: „Najlepsza Promocja Kraju” - Szanghaj Expo 2010.

Kolekcjonerskie umywalki Roca z okazji Expo 2010Polski pawilon wyróżniał się na Expo dzięki nietuzinkowej formie i odrębności estetycznej, Został wybrany wraz z 4 innymi projektami narodowymi, do promocji całej wystawy i co ważniejsze został nagrodzony srebrnym medalem za najbardziej kreatywną prezentację – mówi Ryszard Kanas, Dyrektor Handlowy Roca Polska. – Możliwość wyposażenia łazienek w tak reprezentacyjnym miejscu była dla nas zaszczytem i wyzwaniem, chcieliśmy stworzyć coś wyjątkowego korespondującego z polską wystawą i jednocześnie ciekawego wzorniczo. Powstały wyjątkowe umywalki kolekcjonerskie, z motywem stworzonym specjalnie z myślą o Expo – dodaje.

Roca była również oficjalnym sponsorem hiszpańskiego pawilonu. Przestrzeń zaprojektowaną przez architekta Benedetto Tagliabue, charakteryzowało wykorzystanie najnowszych aranżacji i kolekcji Roca. Produkty Roca były również dostępne na wielu innych stoiskach, m.in. Francji, Monako, Meksyku, Rosji czy Brazylii, co potwierdza siłę marki i jej globalny zasięg.

Obecność marki Roca na Expo w Szanghaju, to kolejny przykład jej spektakularnej prezentacji w tym regionie świata. Wcześniej marka była obecna na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie jako oficjalny dostawca urządzeń sanitarnych wioski olimpijskiej, stadionów i hoteli. Z tej okazji powstały też dedykowane umywalki.

Kolekcjonerskie umywalki Roca z okazji Expo 2010

Polski pawilon na targach Expo w Szanghaju został wyposażony w serię specjalnie zaprojektowanych umywalek marki Roca. Autorami projektu są utalentowani, młodzi architekci, Marcin Mostafa oraz Natalia Paszkowska, z warszawskiej pracowni WWAA.