Roca w Polsce

Konkurs dla studentów ASP Łódź na nową linię paneli i kabin prysznicowych.

Konkurs, który odbył się w semestrze zimowym 2010/2011 zaowocował kilkudziesięcioma pracami przyszłych twórców. Wśród nich można było znaleźć bardzo ciekawe koncepcje produktów, w których zaskakiwały nowe funkcje, nowe materiały oraz złożoność i wielofunkcyjność projektów. Jury musiało zdecydować się na wybór trzech najlepszych.

W skład Jury weszli: dr hab. Mariusz Włodarczyk, dziekan Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz ASP Łódź, a także Piotr Koszek i Klaudia Bączek, przedstawiciele Roca Polska. Przy ocenie prac, uwzględniane były przede wszystkim innowacyjność i oryginalność projektów, Konkurs dla studentów ASP Łódź na nową linię paneli i kabin prysznicowychfunkcjonalność rozwiązań, a także walory estetyczne i techniczne możliwości realizacji.

Pierwsze miejsce w konkursie zdobył projekt Anny Wojdeckiej (3 rok, Pracownia Rozwoju nowego produktu) O-ring. To bardzo nowatorska koncepcja, której potencjał ma szanse na realizację. Nowoczesny panel prysznicowy pełniący rolę domowego SPA ma nietypowy kształt pierścienia o średnicy 90 cm oraz ruchome ramię z deszczownicą.

Pretekstem do powstania projektu, który zajął drugie miejsce było ułatwienie mycia głowy. Ta dodatkowa funkcja zadecydowała o ciekawym kształcie kabiny prysznicowej Showerhair. Autorką projektu jest Bogumiła Zawada (4 rok, Konkurs dla studentów ASP Łódź na nową linię paneli i kabin prysznicowycPracownia Rozwoju nowego produktu). Oryginalna kabina składa się ze ścianki z siedziskiem oraz drzwi, a całość umocowana jest na narożnym brodziku.

Trzecie miejsce przypadło Ewie Michalewskiej (3 rok, Pracownia rozwojuKonkurs dla studentów ASP Łódź na nową linię paneli i kabin prysznicowych nowego produktu) za Fluo – prosty panel prysznicowy wyposażony zarówno w deszczownicę, jak i słuchawkę prysznicową oraz radio. Przy deszczownicy umieszczone są diody dające efekt kolorowego strumienia wody. Wizualnie projekt daje wrażenie lekkości. Jego zaletą jest materiał, z którego jest wykonany. Coraz mniej popularny w panelach, akryl nabiera nowego wyrazu.

Konkurs dla studentów ASP Łódź na nową linię paneli i kabin prysznicowychUdział w tego typu przedsięwzięciach pozwala na wymianę poglądów czy budowanie relacji obu środowisk. Współpraca producenta, uczelni i profesjonalistów przynosi rezultaty w postaci pięknych produktów dobrej jakości, i jednocześnie funkcjonalnych i przemyślanych pod kątem ochrony środowiska. Roca, dla, której design jest jedną z najważniejszych wartości marki chętnie angażuje się w takie projekty.

Zainteresowanych zachęcamy do odwiedzenia wystawy pokonkursowej na Targach HOME DECOR na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w terminie 25 -27 maja tego roku.

Konkurs dla studentów ASP Łódź na nową linię paneli i kabin prysznicowych

Roca od lat wspiera studentów, młodych projektantów i architektów w ich rozwoju zawodowym. Tym razem wraz z Akademią Sztuk Pięknych w Łodzi zorganizowała konkurs dla studentów Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz na nową linię paneli i kabin prysznicowych.