Roca w Polsce

Międzynarodowy i polski sukces IV edycji „Jump the Gap”Konkurs organizowany przez firmę Roca dla studentów architektury, wzornictwa oraz młodych projektantów i architektów, cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem. W poprzedniej edycji wzięli w nim udział młodzi projektanci z 54 krajów, w tym roku reprezentują oni już 92 państwa świata. „W ubiegłej edycji konkursu Polska zajęła trzecie miejsce pod względem ilości zgłoszonych projektów. Więcej uczestników reprezentowało tylko Hiszpanię i Rosję. W tym roku zainteresowanie konkursem i liczba zgłoszeń przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Świadczy to o rosnącej aktywności i poszukiwaniu nowych możliwości przez młodych polskich projektantów, ale także wzrost znaczenia marki Roca na polskim rynku. ” – powiedział Jacek Różycki, Dyrektor Generalny Roca Polska.

Uczestnicy konkursu mają czas na przygotowanie projektów do 29 kwietnia br. Laureaci zostaną wyłonieni przez jury, w skład którego wchodzą wybitni przedstawiciele świata architektury i wzornictwa, w tym Ron Arad (Wielka Brytania), Gilda Bojardi (Włochy), Javier Mariscal (Hiszpania), Marcel Wanders (Holandia), John Anthony Sahs (Japonia), Josep Congost (Hiszpania) oraz przedstawiciel polskiego środowiska projektowego Tomasz Rygalik.

Lista laureatów zostanie ogłoszona w maju, z których w czerwcu wyłoniony zostanie zwycięzca. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się we wrześniu 2011 roku podczas kolejnej edycji wystawy 100% Design w Londynie. Na zwycięzcę czeka nagroda w wysokości 5000 euro., będzie on mógł także nawiązać współpracę z Roca Design Departament i stworzyć pełnowymiarową makietę swojego projektu, który będzie zaprezentowany podczas wystawy 100% Design. Patronem konkursu jest Barcelona Design Center.

Międzynarodowy i polski sukces IV edycji „Jump the Gap”

31 stycznia 2011 r. zakończyła się rejestracja osób zainteresowanych udziałem w tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu na innowacyjne produkty, rozwiązania przestrzeni i funkcji łazienki „Jump the Gap”. Do konkursu zgłosiło się kilka tysięcy uczestników z 92 krajów, z czego najwięcej zgłoszeń napłynęło z Polski. Ten wzrost liczby zgłoszeń potwierdza rosnący prestiż imprezy oraz wzrost świadomości marki Roca na świecie.