Roca w Polsce

Festiwal Kino Latino adresowany jest do miłośników kultury Ameryki Łacińskiej. Pokazy odbywają się, co tydzień w czwartki od 13 października do 1 grudnia br. w Kinie Studyjnym Amok w Gliwicach. Filmy prezentowane podczas festiwalu zachwycają swoją egzotyką, ukazując przyrodę oraz obyczaje i mentalność mieszkańców tego regionu świata. Dodatkowych wrażeń dostarczą widzom pokazy tańców latynoamerykańskich.

Zorganizowany przez Szkołę Języków Romańskich ROMANICA z Gliwic Festiwal został objęty honorowym patronatem ambasad państw Ameryki Łacińskiej. Jego ideą jest przybliżenie widzom kultury i różnorodności państw tego regionu oraz pokazanie kina odmiennego od dobrze znanego, tzw. kina „zachodniego”. Kino z krajów takich jak Kolumbia, Kuba czy Argentyna przedstawia wybrane pozycje z gatunku dramatu, komedii czy obyczaju.

Festiwal to także okazja dla firmy Roca, do zaprezentowania filmu dokumentalnego „Aral. Utracone morze”. To pierwszy projekt zrealizowany przez fundację We are Water założoną przez koncern Roca. Poruszony w nim temat zanikającego zbiornika wodnego w sposób niezwykle przejmujący pokazuje, jakie konsekwencje dla regionu i życia społeczno-ekonomicznego niesie taki dramat.

Roca chętnie angażuje się w projekty, które mają na celu promować kulturę krajów hiszpańskojęzycznych. Poprzez działania lokalne koncern ma okazję podnosić naszą świadomość również w tym zakresie.

Roca dla sztuki filmowej

Roca Polska jest sponsorem festiwalu filmów latynoamerykańskich „Kino Latino”. Chcąc przybliżyć kulturę tej części świata koncern wspiera regionalną inicjatywę