Roca w Polsce

W+W ponownie docenione przez IWP

Celem wystawy jest przedstawienie przykładów rozwiązań zmierzających do tworzenia zrównoważonych, przyjaznych środowisku produktów. Przedmioty prezentowane na wystawie powstały w oparciu o ideę 3R: re.duce, re.cycle i re.use.

Ekologiczna koncepcja prezentowanego produktu Roca idealnie wpisuje się w te idee. W+W, połączenie umywalki i toalety w jedno urządzenie, zostało opracowane przez Innovation lab firmy Roca i zaprojektowane przez Gabriele i Oscara Buratti, projektantów studia projektowego Battiston Architects. Produkt stanowi spójną koncepcję stylistyczno-ekologiczną.

Jedną z najważniejszych cech urządzenia jest zastosowanie nowej, sprzyjającej środowisku naturalnemu, technologii Water-reuse (ponownego zużycia wody). Pozwala ona na redukcję jej poboru nawet do 25 proc. w porównaniu ze standardową toaletą dual flush (3/6 litry). Zużytą w umywalce wodę wykorzystuje się do napełnienia zbiornika wc w toalecie. System podwójnego oczyszczania, w który wyposażono urządzenie, eliminuje nieprzyjemne zapachy oraz bakterie znajdujące się w wodzie, zapewniając mu w ten sposób doskonałą jakość.

Wśród prezentowanych w tym roku produktów, na wystawie „re.produkt 3”, znalazły się przedmioty codziennego użytku, które powstały w poczuciu poszanowania środowiska naturalnego: Można tu znaleźć między innymi: rożki do lodów, żarówkę, krzesło, zastawę czy opakowanie na buty. Pierwsza edycja wystawy „re.produkt 3” odbyła się w Poznaniu w 2009 roku, druga była częścią Gdynia Design Days 2010. Współorganizatorami tegorocznego wydarzenia jest Fundacja SPOT, a kuratorem i projektantem młode polskie studio KNOCKOUTDESIGN. Każdą z poprzednich edycji odwiedziło ok. 10 000 osób.

Miejsce i czas trwania:
Sala im. Wandy Telakowskiej, IWP, ul. Świętojerska 5/7, Warszawa 2.06 – 4.09.2011. Wystawa czynna od wtorku do niedzieli, w godz. 10.00 – 19.00.
Zdjęcia: Małgorzata Kołtun, IWP

 

W+W ponownie docenione przez IWP

Innowacyjne rozwiązanie Roca na wystawie „re.produkt 3”. Washbasin+Watercloset (W+W) firmy Roca znalazło się wśród produktów prezentowanych podczas wystawy „re.produkt 3” zorganizowanej przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. Eksponaty stworzone z myślą o zrównoważonym projektowaniu można zobaczyć do 4 września przy ul. Świętojerskiej 5/7.