Roca w Polsce

Festiwal filmowy We Art Water jest otwarty dla wszystkich, którzy są zainteresowani problemem niedoboru wody pitnej na świecie oraz pasjonują się kinematografią. Filmy można zgłaszać w trzech kategoriach: filmów dokumentalnych, animowanych i kręconych komórką. Film, niezależnie od wybranej kategorii, musi trwać od 1 do 3 minut i podejmować temat „W trosce o bezpieczną przyszłość zasobów wodnych i żywności”. Temat nawiązuje do motywu przewodniego Światowego Dnia Wody w 2012 roku - „Water and food security.”

Z każdej z kategorii zostanie wyłoniony jeden zwycięzca. Wręczona zostanie również nagroda specjalna, przyznawana przez internautów w otwartym głosowaniu na stronie internetowej dedykowanej konkursowi: http://www.wearewater.org/en/festival. Nagrodą w konkursie będzie udział w kolejnym projekcie fundacji. Wszyscy czterej zwycięzcy będą mieli okazję stworzyć film dokumentalny we współpracy z Fundacją We Are Water.

W jury zasiądą osoby ze świata kinematografii, reklamy i edukacji, a przewodzić mu będzie Isabel Coixet, reżyserka filmu dokumentalnego „Aral. Utracone morze”. Był to pierwszy projekt sponsorowany przez Fundację We Are Water i jednocześnie przykład współpracy z artystami i organizacjami pozarządowymi, kierującymi się tym samym szczytnym celem ochrony zasobów wodnych.

Głównym celem Fundacji We Are Water jest ograniczanie negatywnych skutków niedoborów wody na świecie, edukacja i uświadamianie społeczeństwu jak ważne jest rozsądne użytkowanie wody. Fundacja będzie również motywowała do przekazywania dotacji i udzielania wsparcia w regionach, w których istnieje potrzeba zapewnienia dostępu do wody.

Więcej szczegółów

Rusza międzynarodowy festiwal filmowy We Art Water

Fundacja We Are Water, założona przez firmę Roca, światowego lidera wyposażenia łazienek, organizuje po raz pierwszy festiwal filmowy. Jego celem jest zwrócenie uwagi na niedobory wody pitnej na świecie.