Roca w Polsce

Innowacyjne rozwiązanie marki Roca Washbasin+Watercloset (Umywalka+Toaleta) zostanie po raz pierwszy w Polsce zaprezentowane na wystawie MATERIAŁOWY BOOM organizowanej przez Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie w dniach 19 stycznia -28 lutego br.

lazienka_przyszlosci1.jpgInnowacyjne rozwiązanie Roca to nowa jakość łazienki, w której design, funkcjonalność i ekologia znalazły wspólny kształt. W+W jest propozycją estetycznego i praktycznego połączenia umywalki i toalety, które są głównymi elementami każdej przestrzeni łazienkowej. Jedną z najważniejszych cech konceptu stanowi technologia Water-reuse (ponownego zużycia wody) pozwalająca zredukować jej pobór nawet do 25% w porównaniu ze standardową toaletą dual flush (3/6 litry). Automatyczny system czyszczący eliminuje ewentualny nieprzyjemny zapach i bakterie, gwarantując tym samym najwyższą jakość. Na polskim rynku Washbasin+Watercloset (W+W) marki Roca będzie dostępny od kwietnia br.


Washbasin+Watercloset został stworzony przez Innovation Lab oraz zaprojektowany przez duet Gabriele & Oscar Buratti. Po raz pierwszy został zaprezentowany na targach ISH 2009 we Frankfurcie i wyróżniony prestiżową nagrodą Design Plus. W+W zdobyło również nagrodę Gold Winner w tegorocznej edycji Product Innovation Awards – nowej produktowej kategorii konkursu Design Awards 2009.

Na Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie będzie można zobaczyć nowości oraz inne oblicze już wykorzystywanych w dizajnie i architekturze materiałów. Wśród wystawianych przedmiotów znajdzie się także transparentny beton Litracon, zaprojektowany przez Aron’a Losonczi oraz Stół Taka, projekt Studio Kompott, wykonany z materiału DuPont™ Corian® przez Autoryzowanego Wykonawcę, firmę MARRO. Wystawa ma na celu zachęcenie polskich przedsiębiorców i naukowców do podjęcia współpracy, która pomoże wdrażać innowacyjne rozwiązania oraz zwiększy konkurencyjność śląskich firm. Ideą wystawy jest zaprezentowanie nowatorskiego podejścia do znanych materiałów i ich nowego zastosowania, uwzględniając jednocześnie kwestie ochrony środowiska oraz najnowszych trendów w dizajnie.

 

lazienka_przyszlosci2.jpg lazienka_przyszlosci3.jpg

 

Więcej informacji dotyczących wystawy dostępnych jest na stronie:
http://www.zamekcieszyn.pl/  

Wystawa zostanie zaprezentowana również w Częstochowie, Gliwicach i Katowicach. Dla zainteresowanych mieszkańców okolic Gliwic, Częstochowy i Katowic zapraszamy do obejrzenia eksponatów w następujących terminach:

05.03 - 05.04 Częstochowski Park Przemysłowo-Technologiczny
Częstochowa, Ul. Waly Dwernickiego 117/121

12.04 - 09.05 Nowe Gliwice Centrum Edukacji i Biznesu Agencji Rozwoju Lokalnego sp. z.o.o, budynek 4 Maszynowni
Gliwice, ul. Bojkowska 37

14.05 - 13.06 Budynek dawnej Kopalni Wegla Kamiennego "Katowice"
Katowice, ul. Kopalniana 6

Łazienka przyszłości Roca już w styczniu w Polsce!

Roca zaprezentuje się na wystawie „Materiałowy BOOM!” w Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie