Roca w Polsce

pl-cannes-lions.jpg

Ta międzynarodowa, prestiżowa nagroda została przyznana za oryginalność projektów, których  celem jest przekazywania wartości marki Roca osobom odwiedzającym galerię w Barcelonie. Obie projekcje zostały stworzone dla Roca Barcelona Gallery przez Agencję Tiempo BBDO.
 
Nagrodzony Złotym Lwem film "Rituals", oferuje widzom unikalne doświadczenie – odtworzenie,
w naturalnych wymiarach, scen codziennych czynności wykonywanych w łazience. Roca otrzymała również Srebrnego Lwa za "Momentums" - serię innowacyjnych efektów audio-wizualnych, odtwarzanych równocześnie, co pewien czas we wszystkich salach w Roca Barcelona Galery. Są to kreacje związane z żywiołem wody i zjawiskami atmosferycznymi - deszczem i lodem.

Obie nagrody są ukoronowaniem marki jako wzorca w dziedzinie projektowania i innowacji.

"Rituals" i "Momentums" są obecnie wystawiane w Galerii Roca Barcelona, która została zaprojektowana przez wybitnego hiszpańskiego architekta Carlosa Ferratera. Roca Barcelona Gallery to dzieło architektury unikatowe w skali ogólnoświatowej. Fasada obiektu zadziwia i zaskakuje. Budynek zbudowany w całości ze szkła sprawia wrażenie jednocześnie bloku światła i wielkiej wystawy sklepowej. W ciągu dnia, w zależności od padającego światła, wewnątrz powstają zadziwiające efekty wizualne. W nocy dzięki setkom świateł LED obiekt jest całkowicie oświetlony. Realizacja tego projektu stanowiła ogromne wyzwanie technologiczne i została wykonana w całkowicie nowatorski sposób.
 

Pobierz film 1

Pobierz film 2

Dwie nagrody dla Roca na festiwalu reklamy w Cannes

Roca została wyróżniona za dwie projekcje na jednym z najważniejszych festiwali reklamowych na świecie. Złotego Lwa otrzymał film „Rituals”, srebrny przypadł filmowi „Momentums”. Zarówno „Rituals”, jak i „Momentums” zostały nagrodzone w kategorii „Design: Digital Executions for Promotion of Brands of Products”