Roca w Polsce

dobry_wzor1.jpgJury, w którego skład weszli przedstawiciele środowisk artystycznych, ekonomicznych oraz ministerstw, oceniało produkty i usługi międzynarodowych marek, a także polskich średnich i dużych przedsiębiorstw, które dopiero rozpoczynają współpracę z projektantami.

Jury oceniało zgłoszone produkty i usługi uwzględniające zarówno uwarunkowania rynku, jak i cele biznesowe firmy oraz charakter marki. Dodatkowym atutem były rozwiązania innowacyjne dające nową wartość dla użytkownika, usprawniające proces produkcji.

Wybierając produkt Roca, jury wskazało na praktyczne rozwiązanie i zastosowanie idei społecznej odpowiedzialności oraz oszczędzania zasobów naturalnych. Jedną z najważniejszych cech Washbasin+Watercloset jest zastosowanie nowej, sprzyjającej środowisku naturalnemu, technologii Water-reuse (ponownego zużycia wody), pozwalającej na redukcję jej poboru nawet  do 25 proc. w porównaniu ze standardową toaletą dual flush (3/6 litry). Nowatorska idea wykorzystania „szarej wody” to przejaw ekologicznej świadomości we wzornictwie.

dobry_wzor2.jpgW+W zdobyło również nagrodę prestiżowego magazynu dla architektów Wallpaper - Gold Winner w kategorii Product Innovation Awards – nowej produktowej kategorii konkursu Design Awards 2010. Dzięki istotnym korzyściom oraz pomysłowości  W+W zyskał międzynarodowe uznanie, czego dowodem jest także nagroda Design Plus.

Washbasin+Watercloset (W+W) stanowi spójną koncepcję stylistyczno – ekologiczną. Niezwykłe rozwiązanie, na które składają się niezbędne elementy łazienki, czyli umywalka i toaleta zostało opracowane przez Innovation lab firmy Roca i zaprojektowane przez Gabriele i Oscara Buratti. Docenią go szczególnie osoby, dla których w równym stopniu ważne są estetyka, wygoda oraz ekologia.

W kategorii Strefa Domu, laureatem została również kolekcja mebli multisensorycznych firmy MEE. W tegorocznej edycji konkursu Dobry Wzór, eksperci IWP monitorujący polski rynek wyłonili ponad 850 wyróżniających się wzorniczo produktów i usług. Po raz pierwszy stworzono autorską metodologię, która może jednocześnie pomóc firmom w systematycznym usprawnianiu ich produktów.

W tegorocznej edycji Konkurs Dobry Wzór 2010 na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim wzięło udział 126 produktów i 12 usług. Zgodnie z werdyktem jury do finał konkursu zakwalifikowały się 62 produkty i 9 usług.

Patronem honorowym konkursu Dobry Wzór 2010 jest Minister Gospodarki, a partnerem konkursu Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Zwycięskie produkty i usługi można oglądać na wystawie pokonkursowej do 14 listopada br. W Instytucie Wzornictwa Przemysłowego. Laureaci zostali nagrodzeni certyfikatem Dobry Wzór 2010, a produkty i usługi będą dodatkowo prezentowane na innych wystawach w kraju i za granicą.

Więcej informacji o laureatach i wyróżnionych w konkursie Dobry Wzór 2010, znajduje się na stronie  http://www.iwp.com.pl/projekty_dobry_wzor 

Tytuł Dobry Wzór 2010 dla W+W

W+W, innowacyjne połączenie umywalki i toalety, firmy Roca zostało laureatem XVII edycji konkursu Dobry Wzór 2010 w kategorii Strefa Domu. Konkurs na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku jest organizowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie pod patronatem Ministra Gospodarki. Partnerem konkursu jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości