Roca w Polsce

 

projekt_dizajn1_07_09_2010.jpg„Projekt Dizajn” to wydarzenie organizowane przez firmę ROCA Polska od 2008 roku. Do tej pory na jej zaproszenie odwiedzili nas hiszpańscy projektanci Ramon Benedito oraz Joan Gaspar. W tym roku będzie to Roberto Palomba, współpracujący z marką Laufen należącą do Grupy ROCA.


Spotkania projektantów z projektantami 

„Projekt Dizajn” jest okazją do spotkania i podjęcia dyskusji na tematy branżowe dla architektów, projektantów wnętrz, dizajnerów, studentów kierunków projektowych oraz wszystkich osób, które pasjonują się dizajnem. Każda z edycji wydarzenia ukazuje warsztat projektowy zaproszonego gościa oraz pozwala na zapoznanie się z jego doświadczeniami związanymi ze współpracą ze światem biznesu. Dzięki temu „Projekt Dizajn” ma unikatowy charakter - pozwalając polskim projektantom i architektom na zapoznanie się z praktyczną stroną działania międzynarodowych zespołów projektowych, realizujących zlecenia dla producentów z całego świata.
Jego dodatkowym walorem jest wystawa prac występującego projektanta, która towarzyszy wygłaszanemu przez niego wykładowi.

Gość „Projektu Dizajn” 2010

projekt_dizajn2_07_09_2010.jpgTegoroczny gość „Projektu Dizajn”, Roberto Palomba, wraz z żoną Ludovicą prowadzi od 1994 roku studio projektowe Palomba Serafini Associati. Ich pracownia realizuje zarówno projekty z zakresu architektury i wzornictwa przemysłowego, jak i kreacji artystycznej. Studio rozwija się również w kierunku design management.
projekt_dizajn3_07_09_2010.jpgW swoich projektach Roberto Palomba pragnie przede wszystkim połączyć przyszłość z przeszłością, nie interesują go chwilowe trendy lecz długotrwałe, funkcjonalne produkty. Za najważniejsze w pracy twórczej uważa bycie sobą. Jego projekty są bardzo przemyślane – łączą w sobie estetykę i etykę – dizajner kładzie nacisk na piękne formy i kształty, a jednocześnie troszczy się o środowisko.
O klasie projektów stworzonych przez Roberto Palombę, świadczy ilość nagród i wyróżnień, których jest on laureatem, m.in: Design Plus, Niemcy (2001, 2005), Selezione Compasso D’oro, Włochy (2001, 2004), „Best Design In Bathroom”- Elle Decoration Wielka Brytania, Francja, Włochy (2003), Red Dot, Niemcy (2005, 2009), Elle Decoration International Award (2010). Studio Palomba Serafini Associati współpracuje z takimi markami jak: Laufen, Zucchetti, Moroso, Nodus, Skitsch, Swan, Technogym, Foscarini, Fusital, Gandia Blasco, Hoesch, Kos.
 

projekt_dizajn4_07_09_2010.jpgSzczegóły wydarzenia

Po aktualne informacje na temat wydarzenia zapraszamy na stronę www.projektdizajn.pl, na której już wkrótce pojawią się informacje o miejscach oraz terminach tegorocznej edycji konferencji. Znajdują się na niej także szersze informacje dotyczące projektanta i jego dorobku zawodowego oraz poprzednich edycji projektu dizajn.


Organizator i patroni

Organizatorem „Projektu Dizajn” jest firma ROCA Polska, natomiast patronami wydarzenia zostali: Stowarzyszenie Projektantów Form Przemysłowych, Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej, DOMO TV, „Dom & Wnętrze”, Radio PIN, „Architektura Murator”, a także portale: Domosfera.pl, Muratorplus.pl, Trendz.pl i Architekci.pl. 

Organizator „Projektu Dizajn”:

projekt_dizajn5_07_09_2010.jpg


Patroni „Projektu Dizajn”:

projekt_dizajn6_07_09_2010.jpg

Nowa edycja „Projekt Dizajn” 2010 w listopadzie

„Design to integralna część naszego życia, ale bez funkcji jest bezużyteczny”, tak twierdzi gość najnowszej edycji Projekt Dizajn – włoski designer Roberto Palomba. Konferencja i wystawa z jego pracami odbędzie się w ramach kolejnej edycji wydarzenia już 18 listopada w Krakowie oraz 19 listopada w Warszawie