Roca w Polsce

washbasin02.jpgNiezwykłe rozwiązanie, na które składają się niezbędne elementy łazienki, czyli umywalka i toaleta zostało opracowane przez Innovation lab firmy Roca i zaprojektowane przez Gabriele i Oscara Buratti. Washbasin+Watercloset (W+W) stanowi spójną koncepcję stylistyczno - ekologiczną. Docenią go szczególnie osoby, dla których w równym stopniu ważne są estetyka, wygoda oraz ekologia.


Jedną z najważniejszych cech Washbasin+Watercloset jest zastosowanie nowej, sprzyjającej środowisku naturalnemu, technologii Water-reuse (ponownego zużycia wody). Pozwala ona na zredukowanie jej poboru nawet do 25 proc. w porównaniu ze standardową toaletą dual flush (3/6 litry). Zużytą w umywalce wodę wykorzystuje się do napełnienia zbiornika wc w toalecie. System podwójnego oczyszczania, w który wyposażono urządzenie, eliminuje nieprzyjemne zapachy oraz bakterie znajdujące się w wodzie, zapewniając mu w ten sposób doskonałą jakość. Połączenie stylistyki, innowacyjności oraz kwestii ekologicznych w jednym urządzeniu pokazują, że marka Roca jest światowym liderem na rynku ekologicznych rozwiązań w wyposażeniu łazienek.

washbasin03.jpgWashbasin+Watercloset po raz pierwszy został zaprezentowany na organizowanych, co dwa lata przez Design Council oraz Niemiecki Związek Izb Przemysłowych i Handlowych, targach ISH 2009 we Frankfurcie. Dzięki istotnym korzyściom oraz pomysłowości zyskał uznanie, czego dowodem jest nagroda Design Plus. Międzynarodowe jury, w skład, którego wchodzą osobowości ze świata designu, przyznaje nagrody za najbardziej nowatorskie projekty, które są jednocześnie przyjazne środowisku.

washbasin01.jpgW+W zdobyło również nagrodę prestiżowego magazynu dla architektów Wallpaper - Gold Winner w kategorii Product Innovation Awards – nowej produktowej kategorii konkursu Design Awards 2010. Jego celem jest promowanie doskonałości w projektowaniu wnętrz.  Wyróżnienia Product Innovation Awards, przyznawane są produktom prawdziwie nowatorskim, które podkreślają znaczącą rolę producentów we wprowadzaniu innowacji w branży projektowania wnętrz.

Washbasin+Watercloset – eco - łazienka Roca już w Polsce

Ekologiczne produkty odgrywają coraz większe znaczenie we współczesnym świecie. Klienci poszukują rozwiązań nie tylko funkcjonalnych i pięknych, ale także stworzonych z myślą o ochronie środowiska. Trendy ekologiczne wpływają na nasz sposób życia. Zakradają się do świata architektury, mody, kosmetyków, sposobu odżywiania się. W przestrzeni łazienkowej ten temat również ogrywa dużą rolę. Odpowiedzią firmy Roca jest innowacyjne rozwiązanie do łazienki łączące design, ekologię i funkcjonalność - Washbasin+Watercloset W+W