Roca w Polsce

Roca organizuje IV edycję międzynarodowego konkursu „Jump the gap” dla młodych projektantów, architektów, studentów architektury czy wzornictwa, którzy nie ukończyli 35 roku życia. Do 31 stycznia 2011 można rejestrować swój udział. Tematem konkursu  jest zaprojektowanie innowacyjnych produktów, rozwiązań, przestrzeni i funkcji łazienkowych. Na zwycięzcę czeka nagroda w wysokości 5000 euro. Szczegóły na stronie www.jumpthegap.net.
 

Głównym celem konkursu Jump the Gap jest wspieranie młodych, utalentowanych designerów z całego świata i pomoc w zdobyciu międzynarodowego uznania.
Tak jak  w poprzednich latach, w skład międzynarodowego jury wchodzą wybitni przedstawiciele świata architektury i wzornictwa, w tym znany przedstawiciel polskiego środowiska projektowego Tomasz Rygalik:

•    Ron Arad (Wielka Brytania), projektant i architekt przemysłowy, przewodniczący jury
•    Gilda Bojardi (Włochy), redaktor naczelna włoskiego magazynu wnętrzarskiego Interni
•    Javier Mariscal (Hiszpania), projektant
•    Marcel Wanders (Holandia), projektant
•    John Anthony Sahs (Japonia), projektant
•    Tomek Rygalik (Polska), projektant
•    Josep Congost (Hiszpania), Dyrektor Roca Design Center i Innovation Lab
jtg2.jpg
 Po zakończonej rejestracji, do 29 kwietnia można nadsyłać projekty. Jury będzie oceniać zgłoszone prace w maju, a w czerwcu 2011 zostaną ogłoszone wyniki. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się we wrześniu 2011 podczas kolejnej edycji wystawy 100% Design w Londynie.
W poprzedniej edycji konkursu, zwyciężył projekt oddychającej wanny młodego chińskiego designera Li Xi, który został wybrany spośród 382 zgłoszeń nadesłanych z 54 krajów. Wśród 11 finalistów Jump the Gap znalazł się również Polak – Michał Mitek.

jtg3.jpgW ubiegłej edycji Polska była krajem licznie reprezentowanym
w konkursie, co jest dowodem dużego zainteresowania, ambicji i otwarcia na globalne inicjatywy polskiego środowiska architektonicznego.

W konkursie mogą brać udział osoby urodzone przed 1 stycznia 1976 roku. Można rejestrować zgłoszenia indywidualnie, bądź w grupach dwuosobowych, ale każdy uczestnik może być autorem lub współautorem tylko jednego projektu. W przypadku grup, każdy z jej członków musi zarejestrować się na stronie. Udział w konkursie jest bezpłatny. Rejestracji można dokonać na stronie internetowej dedykowanej konkursowi: www.jumpthegap.net


Harmonogram:
Okres rejestracji                     
- do 31 stycznia 2011

Okres składania projektów                    
- 29 kwietnia 2011

Wybór projektów                            
- maj 2011

Wybór finalistów i projektu zwycięskiego,
Ogłoszenie wyników                        
- czerwiec 2011

Ceremonia wręczania nagród                    
- wrzesień 2011

Weź udział w konkursie dla architektów! Do 31 stycznia 2011 zarejestruj się na stronie www.jumpthegap.net