Roca w Polsce

1.jpgOpracowane przez Innovation lab firmy Roca i zaprojektowane przez Gabriele i Oscara Buratti, projektantów Battiston Architects, urządzenie Washbasin+Watercloset (W+W), łączy w sobie nowoczesną stylistykę i ekologiczne rozwiązania. Po raz pierwszy zostało zaprezentowane na targach ISH 2009 we Frankfurcie, organizowanych, co dwa lata przez Design Council oraz Niemiecki Związek Izb Przemysłowych i Handlowych. Dzięki istotnym korzyściom oraz pomysłowości zyskało uznanie, czego dowodem jest nagroda Design Plus i wiele innych.

Pozostałe eksponaty prezentowane w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego, to m.in. wiatrak bezłopatkowy, niszczarka do gałęzi, czy zasilana energią słoneczną lampa "eneloop". Nie zabrakło również produktów znanych 2.jpgjuż na polskim rynku, jak pluszowe maskotki, które uczą dzieci, czym są bakterie i jak powstają choroby, oraz ozdobionych graficznym nadrukiem szczoteczek do zębów.

Jako 21 szczególna ekspozycja, znalazło się na wystawie stanowisko do pracy z komputerem w pozycji siedząco-leżącej. Obecnie stanowisko jest na etapie przygotowywania do wdrożenia na rynek - na wystawie pojawi się dopiero w lipcu.

Produkty podzielono na 7 kategorii (rozwój nowego produktu, sieć wymiany korzyści, udoskonalenie 3.jpgproduktu, wyróżnienie produktu, materializowanie potrzeb, projektowanie odpowiedzialne, projektowanie zachowań), uwzględniających różne konteksty współczesnego wzornictwa. W każdym przypadku podkreślone są dominujące aspekty i wartości designu, które wyróżniają produkt, zapewniając mu wysoki popyt na rynku.

Wystawa "21 design stories. Studia przypadków" czynna jest od 1 czerwca do 5 września w Sali im. Wandy Telakowskiej w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie (ul. Świętojerska 5/7).

 

Innowacyjne rozwiązanie W+W firmy Roca można oglądać w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego

Do 5 września w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie, można oglądać wystawę "21 design stories. Studia przypadków". Ekspozycja prezentuje przykłady nowoczesnego wzornictwa, zastosowanego w biznesie. Do wybranego grona przedsiębiorców zaproszono również firmę Roca z urządzeniem W+W.