Roca i Fundacją We Are Water Z Centralnego do Sudanu w słusznym celu

22 marca 2013 r. pasażerowie podróżujący przez Dworzec Centralny w Warszawie mieli szansę dotrzeć z wartościową przesyłką daleko poza granice Polski. Wszystko dzięki przygotowanej na Światowy Dzień Wody przez jednego z największych producentów wyposażenia łazienek, firmę Roca i fundację We Are Water, nietypowej, interaktywnej instalacji mającej zwrócić uwagę Polaków na kwestię niedoborów wody na świecie. Wiedza ta jest tym istotniejsza, że ów problem nie tylko dotyczy Sudanu czy Indii, ale także w dużym stopniu Polski.
 

1.jpgMimo XXI wieku niemal miliard ludzi nie ma dzisiaj dostępu do wody pitnej, a liczba ta nieustannie wzrasta. Niestety, wiedza na temat niedoboru zasobów wodnych w Sudanie, Libii, Indiach czy innych państwach borykających się z tym problemem jest niewielka. Znajdujący się w lepszej sytuacji cywilizacyjnej mieszkańcy globu nie przykładają uwagi do oszczędzania wody lub też nie wiedzą jak pomóc potrzebującym. Dla porównania obywatel USA zużywa dziennie ponad 140 razy więcej litrów wody niż Mozambijczyk. Jednak deficyt wody stanowi problem nie tylko dla mieszkańców odległej Afryki i Azji. Od dłuższego czasu również statystyki dotyczące Polski nie są optymistyczne, a brak podejmowania działań prewencyjnych spowoduje, że w niedługim czasie woda pitna będzie stanowić luksus również dla mieszkańców znad Wisły.

 

 2.png

W działania uświadamiające Polaków i innych mieszkańców Ziemi o wodnym problemie od lat włącza się wiodący na rynku producent wyposażenia łazienek – Roca. W 2010 firma powołała Fundację We Are Water, która na co dzień dba o wiedzę ekologiczną jej klientów. W tym roku Roca i We Are Water postanowiły wykorzystać obchody Światowego Dnia Wody i zachęcić ludzi na całym globie, w tym Polaków, do wspólnego działania na rzecz walki z deficytem zasobów wodnych na świecie.

 

22 marca Dworzec Centralny w Warszawie na jeden dzień zmienił się w wielką mapę zasobów wodnych świata. Instalacja wskazała miejsca dotknięte niedoborem wody, a podróżni oraz wszyscy Ci, którzy przyłączyli się do akcji mogli w symboliczny sposób dostarczyć tam przesyłkę ważniejszą od wszystkich innych.

 PHIG.gif

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Wody Roca oraz Fundacja We Are Water zorganizowały również na płaszczyźnie biznesowej. 21 marca w Warszawie odbyło się spotkanie Trade de Sabores – Wieczór Smaków w Polsko – Hiszpańskiej Izbie Gospodarczej. Roca jest partnerem strategicznym PHIG i aktywnie angażuje się w jej działania. Spotkanie Trade de Sabores swoją obecnością uświetnili ambasadorowie z Argentyny, Ekwadoru, Peru, Panamy oraz Hiszpanii. Autorytety z całego świata oraz członkowie PHIG udowodnili, że mają na uwadze troskę o środowisko naturalne oraz problem niedoborów wody na świecie. 

 

Informacje o firmie ROCA
Informacje o firmie ROCA ROCA oferuje produkty wyposażenia łazienki, kładąc nacisk na ich design i funkcjonalność. W ofercie firmy znajdują się kompleksowe wyposażenie przestrzeni łazienkowej – ceramika, baterie, stelaże podtynkowe i przyciski, wanny, meble łazienkowe oraz dodatki, i płytki ceramiczne. Firma zatrudnia 21 100 pracowników, posiada 76 zakładów produkcyjnych i jest obecna w ponad 135 krajach na całym świecie. ROCA jest światowym liderem w swojej branży. Grupa z hiszpańskim kapitałem dominuje nie tylko na rynkach Europy, lecz także Ameryki Łacińskiej, w Indiach i Rosji. Z sukcesem działa też w Chinach, na Bliskim Wschodzie oraz wielu krajach Azji i Afryce.
Więcej informacji na stronie www.roca.pl

 

3.pngFundacja We Are Water
Fundacja We Are Water została założona w 2010 roku z inicjatywy hiszpańskiego producenta wyposażenia łazienek ROCA. Fundacja jest organizatorem akcji charytatywnych oraz zbiórek pieniędzy przeznaczonych dla państw borykających się z problemem deficytu wody oraz fatalnymi warunkami sanitarnymi. Troszcząc się o równowagę środowiska naturalnego, zajmuje się ona również promowaniem wiedzy na temat świadomego i rozsądnego korzystania z zasobów tego najcenniejszego surowca naturalnego.
Więcej informacji na stronie www.wearewater.org

 

Światowy Dzień Wody
Święto ustanowione na 22 marca przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1992 roku podczas Konferencji Szczyt Ziemi w Rio de Janeiro w Brazylii. Ideą obchodów Światowego Dnia Wody jest podnoszenie poziomu świadomości na temat wpływu prawidłowej gospodarki wodnej państw członkowskich na kondycję gospodarczą i społeczną oraz zwracanie uwagi na problemy z dostępem do wody pitnej milionów ludzi na całym świecie.
Więcej informacji na stronie www.unwater.org

 

Nasza firma

Kalendarz targów i wydarzeń

Światowy Dzień Wody

Data wydarzenia