Roca wspiera studentów Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej

Studenci Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej mogli wziąć udział w konkursie na projekt „Łazienki wielopokoleniowej” zorganizowanym przez Roca Polska i Wydział Architektury Politechniki Śląskiej.

W roku akademickim 2010/2011 Roca podjęła współpracę z Wydziałem Architektury Politechniki Śląskiej. Mając na celu wsparcie rozwoju nowego pokolenia architektów obie instytucje podjęły wspólne inicjatywy. Jedną z nich był konkurs, zorganizowany w semestrze letnim.

roca_wspiera_politechn_slaska1.jpgProjekty zgłaszane przez studentów miały prezentować nową koncepcję przestrzeni łazienki rodzinnej uwzględniającą aspekt bezpieczeństwa oraz komfortowy dostęp do urządzeń dla wszystkich jej użytkowników. Koncepcja powinna odpowiadać na potrzeby zarówno dzieci czy osób starszych. W swoich pracach, uczestnicy konkursu musieli skorzystać z aplikacji Roca, Poolspa bądź Laufen i wykorzystać ich produkty – od ceramiki, poprzez baterie, wanny, meble po akcesoria łazienkowe. Każdy projekt musiał zawierać zwięzły opis idei koncepcji projektowej, prezentację projektu zawierającą rysunki architektoniczno-budowlane, wizualizacje oraz dyspozycje materiałowe, sprzętowe i kolorystyczne.

W skład jury weszli przedstawiciele Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej: dr inż. arch. Magdalena Żmudzińska-Nowak – Prodziekan ds. Organizacji, dr inż. Arch. Jerzy Wojewódzka, mgr inż. Arch. Mikołaj Machulik, SARP, sekretarzem konkursu była dr hab. inż. arch. Natalia Bąba-Ciosek. W jury zasiedli również przedstawiciele producenta Piotr Koszek Marketing & Business Development Manager i Klaudia Bączek Brand Communication and PR Coordinator.

roca_wspiera_politechn_slaska2.jpgOceniając prace, jury brało pod uwagę innowacyjność projektów, możliwości ich realizacji, a także dobór produktów. Istotne było również położenie nacisku na bezpieczeństwo i dostosowanie łazienki do potrzeb wszystkich jej użytkowników oraz uwzględnienie jej w przestrzeni architektonicznej całego domu. Laureaci pierwszych trzech miejsc zostali wyróżnieni nagrodami pieniężnymi.

Zwycięski projekt zgłosiła Agata Szejka, która podzieliła łazienkę na dwie strefy – w części dla dorosłych stosując produkty Roca, a w części dla dzieci Laufen. Jury doceniło kompleksowe ujęcie oferty Roca i połączenie wiodących linii. Projekt ponadto cechował się elastycznością i uniwersalnością zależną od cyklu życia rodziny.

Autor II miejsca - Michał Mielcarski – został nagrodzony za elegancję i estetykę wnętrza projektowanej przestrzeni, jak również za umiejętne połączenie różnych serii.

Kreatywność to cecha, za którą został wyróżniony III projekt. Jego autorka Agnieszka Knop, zainspirowana kształtami ceramiki stworzyła oryginalną przestrzeń łazienki nie tracąc na jej funkcjonalności. roca_wspiera_politechn_slaska3.jpg

Konkurs cieszył się popularnością i zaangażowaniem studentów. Współpraca ze studentami wzornictwa i architektury, pozwala na wymianę poglądów i budowanie relacji obu środowisk. Kooperacja producenta, uczelni i profesjonalistów przynosi rezultaty w postaci pięknych produktów dobrej jakości, funkcjonalnych i przemyślanych pod kątem ochrony środowiska i przestrzeni. Roca, dla, której design jest jedną z najważniejszych wartości marki chętnie angażuje się w takie projekty.

Nasza firma

Kalendarz targów i wydarzeń

Skała wspiera studentów Architektury

Data wydarzenia