Jump the Gap 2013 projekty finałowe

STILL YOU Sanna Vőker & Marta Cuquet (Hiszpania)


Projekt zwycięski

Innowacyjny pomysł ergonomicznej toalety dostosowanej do potrzeb osób starszych stanowi połączenie niebanalnego designu, a przy tym jest odpowiedzią na realne potrzeby konsumentów i zmieniające się trendy społeczne. Specjalnie wyprofilowany kształt, odpowiednia wysokość oraz podpórka na ramiona pozwalają uniknąć niedogodności związanych z codziennym korzystaniem z łazienki.

 

Projekty Polaków

EXSTREAM Aleksandra Lubaś

Nietypowe spojrzenie na toaletę z głównym założeniem oszczędności wody zużywanej na spłukiwanie. Użytkownik, w zależności od siły nacisku na pokrywę przedmiotu, sam decyduje o ilości, która zostanie wykorzystana do oczyszczenia przedmiotu.

 

LIFT Marta Szymkowiak

Umywalka dzięki specjalnemu pionowemu panelowi, po którym się porusza, może pełnić również funkcję prysznica. Dopasowuje się wysokością do potrzeb użytkownika oraz zapewnia oszczędność miejsca przeznaczonego na aranżację przestrzeni.

 

ROCA WATAIR Magdalena Chudy & Aleksander Gruszka

Projekt stanowi absolutną rewolucję w myśleniu o kąpieli. Pomysł wykorzystuje strumień wody pod zmiennym, dopasowanym do potrzeb użytkownika ciśnieniem. Woda, utrzymując ciało na odpowiedniej wysokości, pozwala na komfortowe korzystanie z urządzenia kąpielowego, również osobom z ograniczoną sprawnością ruchową.

 

Zobacz pozostałe projekty finałowe:

RUNSHOWER Susana Malhăo (Portugalia)

WASH’N’EAT Aeksejs Donka (Łotwa)

ELECTROCLEAN Aejandro Delgado & Arturo Garcia (Meksyk)

EBATH Raque Pissarra (Portugalia)

SIMPLEWASH Eleonora Drudi (Włochy)

KINETIC FLOW Sehoon Koh & Hyuna Shin (Wielka Brytania)

 

Nasza firma

Kalendarz targów i wydarzeń

Zobacz projekty finałowe JTG 2013

Data wydarzenia