Roca w Polsce

Roca w Polsce

W Polsce Roca rozpoczęła swoją działalność od uruchomienia biura handlowego w 1997 roku. Dwa lata później na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na terenie Gliwic wybudowała nowoczesną fabrykę ceramiki łazienkowej oraz zakupiła zakład produkcyjny urządzeń akrylowych w Gryficach.

Obie fabryki produkują zarówno na rynek polski jak i na potrzeby grupy ciesząc się zaufaniem właścicieli i produkując coraz bardziej zaawansowane produkty i realizując coraz trudniejsze projekty dla rynków z całego świata.

Nowoczesne fabryki w Gliwicach i Gryficach wyposażone są w wysokiej jakości park maszynowy oraz nowoczesną technologię. Obie produkują na potrzeby rynku polskiego i rynków międzynarodowych.

Fabryka w Gliwicach znajdująca się w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (podstrefa Gliwicka) została powiększona o 18 tyś. m2. Uruchomienie pierwszej części nowej fabryki miało miejsce w 2016 r., w lipcu 2017 r. planowane jest otwarcie drugiej części.

Podejmowane przedsięwzięcia mają na celu zwiększenie mocy produkcyjnych zakładu oraz elastyczności fabryki, czyli umożliwienie produkcji krótszych serii wyrobów, wprowadzając częstsze zmiany asortymentu produkowanego w danym okresie czasu zgodnie z oczekiwaniami rynku.

Inwestycje mają celu zwiększenie konkurencyjnej pozycji koncernu na rynku poprzez wprowadzanie i rozwój nowych technologii oraz rozszerzenie portfolio zgodnie z wymogami rynku.

W szerokiej ofercie można znaleźć kompletne wyposażenie łazienek: ceramikę i meble łazienkowe, stelaże podtynkowe, baterie, wanny, kabiny i brodziki, urządzenia do hydromasażu, dodatki łazienkowe. Stale rozwijane, wysokiej jakości produkty stanową rozwiązania w różnych stylach od uniwersalnych poprzez nowoczesne po minimalistyczne. Są przemyślane pod kątem oszczędności wody i energii i mają niepowtarzalny design.

Nasza firma