Roca w Polsce

Roca w Polsce

W Polsce Roca rozpoczęła swoją działalność od uruchomienia biura handlowego w 1997 roku. Dwa lata później na terenie Strefy Ekonomicznej w Gliwicach wybudowała nowoczesną fabrykę ceramiki łazienkowej oraz zakupiła zakład produkcyjny urządzeń akrylowych w Gryficach.

W szerokiej ofercie można znaleźć kompletne wyposażenie łazienek: ceramikę i meble łazienkowe, stelaże podtynkowe, baterie, wanny, kabiny, urządzenia do hydromasażu i dodatki łazienkowe. Stale rozwijane, wysokiej jakości produkty stanową rozwiązania w różnych stylach od uniwersalnych poprzez nowoczesne po minimalistyczne. Są przemyślane pod kątem oszczędności wody i energii i mają niepowtarzalny design.

Nowoczesne fabryki w Gliwicach i Gryficach wyposażone są w wysokiej jakości park maszynowy oraz nowoczesną technologię. Obie produkują na potrzeby rynku polskiego i rynków międzynarodowych.

Fabryka w Gliwicach znajdująca się w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (podstrefa Gliwicka) została powiększona o 18 tyś. m2. Uruchomienie pierwszej części nowej fabryki miało miejsce w 2016 r., w lipcu 2017 r. planowane jest otwarcie drugiej części.

Cele tego przedsięwzięcia to przede wszystkim zwiększenie mocy produkcyjnych zakładu oraz elastyczności fabryki, czyli umożliwienie produkcji krótszych serii wyrobów, wprowadzając częstsze zmiany asortymentu produkowanego w danym okresie czasu.

Rozbudowa ma na celu zwiększenie konkurencyjnej pozycji koncernu na rynku poprzez wprowadzanie i rozwój nowych technologii oraz rozszerzenie portfolio zgodnie z wymogami rynku.

Nasza firma